Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdileni internetu TP-LINK TL-WN551G - ADHOC

ahoj, v pc mam internet přes LAN, a wifi kartu výše zmiňovanou, když jí dám do režimu AD HOC tak po připojení wifi nefunguje internet, notebook který se připojuje bezdrátově na kartu si vymyslí svoji ip ( nastaveno přiřazování DHCP ) vše funguje jen když mezi těmito síti vytvořim Síťoví most, ale potom je problém s MAC, notebook dostane zřejmě virtuální MAC a to mého pc, takže notebook a pc mají stejnou MAC, dá se stím něco dělat ?

počítač mam připojenej k internetu pomocí LAN - AP TPLINK (SSID: mikac doma) - NANOSTATION a Ven .. v počítači mam Wifi Kartu, kterou jsem nastavil do režimu ADHOC(SSID: mikac_garaz) na TP LINKU je nastavenej DHCP, vše v pořádku, připojim se na mikac_doma (wifi) a notebook dostane správnou ip, vše v pořádku, problém nastává když se chci připojit na mikac_garaz, notebook nenačte DHCP adresu z tplinku, a vymyslí si svoji, ukáže připojeno, ale internet ani místní LAN nefunguje, a to i když přemostim oboje připojení (LAN a Wifikartu) z notebooku si nikam nepingnu, notebook ukazuje připojeno, ale v pc , dole v systray je ukazatel bezdrátový sítě odpojen, /NEPŘIPOJENO/..
když odeberu síťovej most, naběhne utilita tý wifikarty, pokusim se z notebooku připojit, a bezdrátová síť na obou pc jeví známky připojení, signál dobrej, ale ... notebok si zase načte automatickou privátní ip - nesmysl .,.pokud je wifikarta v pc , nastavena na získávání ip pomocí dhcp, načte si taky automatickou privátní adresu, jinak tam mam ruční konfiguraci 192.168.1.3 maska 255.255.255.0 , brána 192.168.1.1, dns 84.244.102.11

Díky za popis topologie. Ale stále netuším o co Vám jde. Internet na NB máte vyřešen přes mikac_doma, takže snad jedině můžete potřebovat nějak se dostat do PC (např. kvůli nějakým dokumentům), což by mělo jít také prostřednictvím mikac_doma. K čemu tam je ta WiFi karta?