Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Non-system disk or disk error. Replace and press any key when ready.

Zdravím všichni.

Mám problém s načtením disku. Včera večer jsem normálně vypnul PC a ráno ho zapnu a vyskočí na mě tato hláška:

Non-system disk or disk error. Replace and press any key when ready.

Zhrozil jsem se co to je, tak jsem PC zkusil restartovat - nic, vypnout odpojit/zapojit disk - nic, zkoušel jsem také jeden vypojit a také nic. Kouknul jsem do BIOSu a tam to disk vidí, takže vážně nevim.

Setkal se s tím někdo? Pls poraďte mám zde pár důležitejch dat! Díky za odpověď

Ak ide o Windows, skuste vlozit CD s Win, nastartujte z neho do Recovery console, a vykonajte 2 prikazy: fixmbr a fixboot.

mám zde pár důležitejch dat

Zalohovat, zalohovat, zalohovat!

JO! zabudol som, ak mate v disketovej mechanike floppy, vyberte ho a skuste nastartovat znova. (to iste plati pre USB a ine media (CD/DVD)) ;-)