Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak do servisniho menu tv Mascom?

Ja uz jsem tento dred zadaval na neverejne verzi Poradny (negativni), nicmene se zde mozna vyskytl nejaky servisak na tv...

Mate nekdo zkusenost s tv Mascom? Potreboval bych se dostat do servisniho menu u typu MC82W71TF/100 - jedna se o nastaveni geometrie obrazu (u kamose, prevezl to a uhnul mu pravy horni rozek - dost brutalne). Vyguglil jsem akorat kod do servisaku pro typy 72xxxx : "klavesa nalevo od bile na DO + zaroven tlacitko V- na tv", ale to u tohohle typu nefachci. Hlp, plz...

no i když se do něj dostaneš tak ti to asi moc nepomůže. Neviděl jsem zatím Mascoma u kterýho by šlo nastavit jeden roh, vždy pouza dva zaráz. Ale mohu se mýlit. Ještě zkus kombinace bez DO podržet tlačítko na TV + zapnout síťovým. Taky byly DO, který měly tlačítko skryté uvnitř a musel jsi ho rozdělat. V manuálu co mam je to samé co jsi psal, zkusím se ještě mrknout někde jinde.

hele teď jsem si přečetl pořádně píšeš "převezl to" to jako z místa na místo ? A pak se to objevilo? To spíš vypadá na zmagnetovanou obrazovku. Sice tam sou demag. obvody, který fungují při zapnutí (síť. vypínačem) jako u monitoru (to určitě znáš) jenže jaksi do rožku " nedošáhnou" zaleží na konstrukci a umístnění. Tys to neviděl, že jo ? Podle mne spíš použít demagnetizační cívku nebo stačí trafopájka (párkrát u toho cvaknout vypínačem). předpokládám že jsi našel to samé co já http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/7970/MASCOM _MASCOM%20chassis%20PT92.html . Díval jsem se, že si se ptal už všude možně. Od těch nových toho po netu moc není protože je to jejich chleba. Ale jsou i jiné cesty jak to zjistit.

2Cody: Tak to vypada, ze to bude spis HW problem (vychylovacky) - nakonec se jednalo o vertikalni paralelogram, v servisnim menu je hodnota nadoraz, ale "dorovna" to nedostavis. Je to zrale to na reklamacku. I tak diky...

PS: sorry za exhumaci threadu ;-)