Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem externí disk

Ahoj lidi poraďte prosím nejde mi na načíst externí disk od westernu vůbec se nezobrazí v pc nevíte někdo co s tím?

Pravy klik na tento pocitac - spravovat - sprava diskov. Ked je to novy disk tak vytvorit oddiel+naformatovat.
Ked sa nezobrazi ani tam tak nemas nainstalovane ovladace chipsetu, alebo mas vadny USB port alebo kabel (alebo potrebujes 2 USB porty na napajanie disku).

A co si tam "udelal"? Je na nom nejaky oddiel? Priradil si mu pismeno (nejake volne na tvojom PC)? Jaky to tam pise u toho oddielu suborovy system? (FAT32 alebo NTFS alebo co?)

P.S. Ked to chce formatovat tak su data na tom poskodene, alebo si tam zrusil povodny oddiel cim by si to samozrejme posral.

Nie. Ked tam je NTFS tak by to malo ist precitat. Priradil si pismeno a ked kliknes na to pismeno v tento pocitac tak napise co presne?
Keby si chcel tie povodne data vytahat tak treba skusit napr. program testdisk (mal by byt zdarma, najdes ho cez google). Alebo skusit ten disk aj na tom PC na ktorom boli tie data zapisane, ale to len preistotu ptz podla mna je poskodeny filesystem lebo niekto ten disk vytiahol z PC bez toho aby predtym pouzil vporavo dole ikonku "bezpecne odebrat hardware".

Ked to sformatujes tak samozrejme by to potom malo byt ok, ale disk bude prazdny.

Jestli je SATA a nedal jsi při instalaci Windows do kompu
ovladač SATA z diskety nebo CD, ale máš v BIOSu Native IDE,
tak zkus vyhledat hardware, to ti určitě pak najde.
Mám dojem, že je to jednorázové řešení.
Je to teda SATA HDD a připojený je jak?
Musím končit, někdo poradí přesněji.

připoj ho k jiněmu pc. uvidíš jestli je problém na straně toho pc (nemá ovladač chipsetu a nepozná usb mass storage device - jede v něm vůbec flashka?) ..
..anebo jestli je i pro jiný pc nečitelný externí disk (nerozběhne se kvůli nedostatečnému napájení, ide musí být jen master, neznámý souborový systém, vadný disk).