Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zastavenie sluzby v XP

Ako zastavim sluzbu, ktora je v stvae "spusta sa" ? teda aj tlacitko spustit, aj zastavit je sede . . . je tam niekde nejaka chyba a potreboval by som to zastavit bez restartu PC (teda nie prestavit na spustit rucne a restartovat)

To se občas stane. Znamená to, že služba neustále posílá Service Control Manageru zprávu, že se spouští. Tudíž přes SCM nepůjde restartovat (ani net stop, ani jakýkoliv nástroj třetí strany...).

Jediná možnost je ustřelit proces. Kvůli vzájemné závislosti služeb se ale nedá slíbit, že po ustřelení služba půjde pustit - někdy ano, někdy ne. Například služby jako RPC nebo Terminal Services ustřelit jdou, ale už nejdou ručně spustit. Jednoduché služby jako Messenger s tím nemají problém.