Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hacker nebo cracker

Dobrý den jaký je rozdíl mezi slovem hacker a cracker. V mediach píší všude chybně že jsou to počítačoví kriminálníci ale prý to byla skupinka studentů která se v americe snažila protlačit počítače do domácností jaká je pravda ?

Podle toho jak se zlobíš, by tě kniha "Všeobecných omylů"* asi zabila.

*, že archymédes by se zemi ani nepohnul, že přestupný rok neni přesně za 4roky, že vltava se vlévá do labe, že 1kg peří je o dost těžší než železa...

tohle je prkotinka. Viz. filmy, kde vystupujou počítače - spousta a spousta chyb. Včetně IT Crowd (všichni víme jak rychle indexuje google stránky atd...)

Jinak hacker a cracker takovej rozdil neni (teoreticky jen misto a styl, kde se hleda dira) horsi je, povazovani za piraty "hledace der pro zábavu".