Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jediny uživatel - heslo na admina?

Zdravíčko, mam nasledující otazku:
Mam na PC s XP SP3 (pravidelně instaluju zaplaty, aktualizované programy, antivir a chovám se slušně(me okolí to nazyva paranoidně) ohledně browsení) dva uživatelske učty - jeden administratorsky, kde pouze instaluju a provadim činnosti na ktere nemam v omezenem učtu prava, a pote učet omezeny, pravě pro browsení, a jiné práce.

Co mě zajima, ma vyznam zaheslovavat administratorsky učet i v připadě, že jsem jediny uživatel PC, a při snaze spustit nějaky program s admin. pravy z omezeho učtu to system nedovoli, protože neni dovoleno prazdne heslo?
viz http://imajr.com/Original.aspx?Id=prazdneheslo-140 9278

Ma v tomto připadě smysl davat heslo na dministratorsky učet?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý den. Doporučuje se silné heslo. Provoz bez hesla, je bezpečnostní riziko. Jsou viry co se takt… nový
TJJNBV 05.04.2009 13:24
TJJNBV
Tak už tam to heslo je, delší jak 10 znaků složeno z ruznych typů znaků. Dost silné?:)) Kdyby přeci… nový
Cyl 05.04.2009 13:40
Cyl
to zalezi na tom, co si predstavujes pod pojmom Dost silné nový
mkmt 05.04.2009 13:48
mkmt
přesně tak, ať můžeš spustit nějakou aplikaci přes runas: C:\WINDOWS\system32\runas.exe /profile /u… poslední
lední brtník 05.04.2009 15:28
lední brtník

Tak už tam to heslo je, delší jak 10 znaků složeno z ruznych typů znaků. Dost silné?:))

Kdyby přeci jen k tomu měl někdo ještě co řict sem s tim, rad se dozvim něco navic(jinak "Bezpečnost na internetu: pracujeme s neprivilegovaným účtem" už sem četl, na to mě neodkazujte prosím;-) )

přesně tak, ať můžeš spustit nějakou aplikaci přes runas:

C:\WINDOWS\system32\runas.exe /profile /user:%computername%\administrator "C:\Program Files\Altap Salamander 2.5\salamand.exe"

náročnost hesla zvol podle svého vkusu. pokud nejsi rovnou na netu, ale minimálně za routerem, nelámal bych si s heslem tolik hlavu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru