Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl ve zdrojích

Váhám mezi dvěma zdroji tímto: SEASONIC (Energy knight) SS-500ET 500W 80PLUS OEM a tímto: SEASONIC (Energy knight) SS-400ET 400W 80PLUS OEM
oba zdroje se liší max. výkonem ( 400/500 W ), mají ale stejné 2 větve 12V po 17A, liší se pouze výkonem na 3,3V a 5V větvi. Podstatný je prý, ale jen výkon na 12V( prodávám jak jsem koupil ). Netuším vůbec na jakém napětí pracují jednotlivé PC komponenty a jestli je tedy pravda, že výkon na 3,3V a 5V větvi stejně nevyužiju. Poradí někdo?

Tech pet voltu se vyuzije. Min. napajeni elektroniky disku, desky, USB a dalsi.
Drive se z 5V napajel i procesor a AGP slot. Nyni nove sestavy jedou prevazne na 12V.
Zalezi, do jake sestavy to chces dat a co vse se bude napajet...

Na druhou stranu, Seasonici v 5V moc neexceluji. Bez zvysene zateze jsou vetve jeste OK, ale jejich mekkost je udivujici. Dual Core E2140, MB s P31, GF7200 ve 2D a 3 disky snizi napeti na 4,86V u Corsaira (zaklad je Seasonic, 24A na 3,3V a 5V), 4,82 u Seasonic SS-350ET-F3 350W. (+3.3:20A, +5V:20A (+5V a +3.3V dohromady max. 130W) a na dvou +12V větvích) 17A.

Mimochodem stary AMD s deskou, pameti PCI grafikou v plne zatezi to jde na 4,72V (limit je dle normy 4,75V)... Papirove by to mel plne utahnout.

Takze zalezi na tom, co na to hodlas napichnout.

Pro tuto sestavu skutecne musis brat ohled na 12V. Navic PCI express (treba pro GK) je napajena 12V a 3,3V. PCI ma pozadavky na 3,3V a 5V.

Abych ti rekl pravdu, tato serie mi pripada, ze ma stajna streva a lisi se konektory a draty a technickym popisem. Osobne bych vzal asi silnejsi - 500W. Max. zatez u 5V+3,3V je stejna (130W), ale u 12V vetvi ma 400W max. zatez 360W, 500W max. zatizitelnost 408W.

Pokud budes do budoucna rozsirovat, vyplati se na to myslet jiz nyni...