Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stabilní wifi jen na kanálu 13

Zkusil jsem se přiučit něco o wifi a dvě sítě jsem zprovoznil bez problému. Ale se třetí jsem narazil. Byla strašně nestabilní, pořád klesala rychlost a nakonec to vypadlo. Je to taková jednoduchá záležitost jen pro dvě PC. Asi 6-7m jedna zeď. Levná síťovka belkin (b/g) router smc wbr14-g2 a ten druhý pc je taková starší vykopávka od Dell dokteré jsem dal ghz P III a 256 Mb sdram. Podle toho co jsem našel na webu jsem si myslel že problém je protože je příliš moc wifi blízko sebe (asi 10). Zkusil jsem to doma (15km od původního umístění) kde jsou jen asi tři wifi a bylo to stejné, přesněji skoro stejné. Zajímavé že když jsem použil kanál třináct rychlost byla víceméně stabilní a k přerušení nedocházelo. Ostatní wifi s tím asi nemají nic společného dvě na k. 1-3 a jedna na 10. Když jsem nastavil 6. k. stejně se to přerušovalo. Pak jsem si vzpomněl, že i jedna z těch dvou úspěšných -Linksys si ten kanál třináct vybral automaticky.
Rád bych věděl- 1. Je ten kanál třináct něčím vyjímečný, že to tam jde?
2. Nesouvisí s tím k. 13 nějaká možná chyba kterou jsem mohl udělat? Zatím se v tom tak moc nevyznám a do pokročilejších nastavení moc nelezu. Přesto bych vyloučil možnost, že mi někdo krade připojení dokázal jsem zapnou přístup podle mac adresy a wpa šifrování.
3. Nemůže to být hw chyba pc, to koneckonců můžu zjistit sám, když zkusím připojit jiný pc.

1. Nie, nie je nicim vynimocny. Jedine tym, ze sa nepouziva v USA, ale len vo vacsine Europy.
2. Pokial mas wpa zapnute je moznost kradnutia konektivity takmer vylucena
3. Vyzera to na chybu klienta, skus vypnut g vysielanie a v vysielat len v becku.

Děkuji za pomoc, ta možnost s vypnutím g a fungováním na b mě taky napadla, ale nechápu co by to mohlo být za chybu když jak router tak síťovka umí pracovat v g. Proto jsem ji ani nezkoušel. Jaká to může být chyba, zkus něco naťuknout, třeba je to nad mé chápání ale jsem stašně zvědavý a rád bych na to přišel.