

Nova cinema na DVB-T - jde vám zvuk? (Brno a okolí)
Zdarec,
přijímám DVB-T vysílání z Brna. Až do včerejška bylo vše v pořádku, ale dnes nejde na kanálu Nova Cinema zvuk. Jste na tom stejně, nebo mám problém jen já? Ostatní programy na stejným multiplexu jdou v pořádku.
Tož kdo ste taky z okolí Brna, dejte mi vědět. Díkec.
Teď jsem dorazil dom a nevěděl, proč mám uzel na kapesníku
Hlásím: Nova Cinema zvuk jede, Prima 2 zvuk nejede.
Čus musíš si na dálk.ovladači zesílit zvuk !!!


Já jsem od Pard.přijímám dig.z družice a zvuk je OK
Tak se nezlob moc jsem ti nepomohl
Jenom na jedné jediné stanici za všech? To je vlastnost digitálu?![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
sice nevím co je to DVB-T
, ale u upc jednou vypadlo cca půlka kanálů na zvuku. Po půl hodině nadávání jsem zjistil, že ta jejich slavná aktualizace karty přenastavila u těch kanálů preferovaný zvuk na ac3 (dolby) ač tam ac3 nebylo a vysílalo se jenom normálka. Mrkni na to.
DVB-T je pozemní digitální vysílání
jen pro info
Takovejch zkratek - kdo se v tom má vyznat.
jn.. je toho spousta ale většina skratek se dá zapamatovat snadno.. a když ne tak na netu je IT slovníků celkem dost..
a nejen IT.. sice DVB-T moc do IT nepatří ale v některých to je..
podle ruznych pristroju a vybaveni se taky ruzne nastavuje zvuk. Uz se mi stalo ze pri dualu na jednom bylo ticho. Projit audio nastaveni a podivat se co tam je zvolene. Nejde o to ze ostatni programy "zvuci", ale o to co je nastaveno primo na te predvolbe za parametry, nastaveni audio neni spolecne pro jednotlive multiplexy ani pro jednotlivé rozkodovane kanaly. Navic Nova si opravdu s nejakym nastavenim standartu nelame hlavu, bezne se stava ze zameni kanal A - B pricemz prioritni ma byt vzdy A.
Divný na tom je, že jeden den to jelo a druhej den to bylo tichý. V nastavení jsem nic nedělal.
Zkoušel jsem jak analogovej výstup ze SCARTu, tak i SPDIF výstup do A/V reciveru - reciver si snad přebere cokoliv, co tam vleze, ať je to stereo, nebo vícekanálový.
Nastavení zvuku jsem v settopboxu procházel, moc voleb tam není, jen stereo, nebo výběr levý/pravý kanál. Ať jsem zkoušel, bylo ticho. Dnes nevím, jestli to už jede, uvidím, až večer doma a dám vědět, případně se zkusím ještě prohrabat nastavením, případně si vezmu na pomoc návod.
Nova někdy vysílá v jednom kanále dabing a ve druhém originál. Je klidně možné, že vysílala ticho.
Takže vyřešeno, i když je to poněkud zvláštní. Dnes večer vypadnul zvuk i na TV Barrandov, tak jsem ze zoufalství nechal znovu naladit všechny programy a zvuk už všude jede. Takže asi nějakej průser v STB. No uvidím, co to bude do budoucna dělat, pokud to nebude příliš často, tak znovuvyhledání stanic je otázka chvilky.