Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mail odosielaný z Delphi

Mám takúto otázku:V delphinariu som narazil na takýto kód pomocou ktorého sa načíta email-adresa a vyvolá sa spustenie poštového klienta.
adresa:=dmAdresar.tabulka.FieldByName(‘email’).AsS tring;
if adresa='' then begin
Application.MessageBox('Táto osoba nemá vyplnenú email adresu!','Pozor',MB_OK or MB_ICONEXCLAMATION);
Exit;
end;
adresa:='mailto:'+adresa;
StrPCopy(PAdresa,adresa);
ShellExecute(pozdrav.Handle,'open',PAdresa,parms,p dir,sw_shownormal);
Je možné nejakým spôsobom, a ak áno tak ako, doplniť do poštového klienta aj predmet správy a text správy? Za radu som vopred vďačný.

Je to obdobné jako v html (mail.html)

var em_subject, em_body, em_mail : string;
begin
  em_subject := 'This is the subject line';
  em_body := 'Message body text goes here';

  em_mail := 'mailto:delphi.guide@about.com?subject=' +
    em_subject + '&body=' + em_body ;

  ShellExecute(Handle,'open',
    PChar(em_mail), nil, nil, SW_SHOWNORMAL) ;
end;

Vyskúšal som to a v pohode funguje ale nejak sa trápim s odriadkovaním v texte. ak do body správy zadám text a použil som #13, sLineBreak, AnsiString(#13#10),chr(13), ani jedno nefunguje. Je vôbec možné takýmto spôsobom vkladať do poštového klienta odriadkovaný text? Vďaka za prípadné postrehy-rady...