Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdílné rychlosti připojení...

Zdravím!
Chtěl bych se Vás "odborníků" zeptat na tento problém: rozdílné rychlosti připojení k netu na PC(Windows XP prof.) a notebooku(Win Vista home p).Jsem připojen přes kabelovku-Wifi router-kabelem k PC a bezdrátově na notebook.Internet funguje samozřejmě na obou,ale jen na notebooku(při měření na rychlost.cz a speednet)je rychlost dle poskytovatele download 4Mbit/s a upload 2Mbit/s.Na stolním PC je rychlost menší "jen" asi download 2 Mbit/s a upload 2Mbit/s.Můžete mi poradit,kde může být chyba nebo jestli je to normální?
Tento problém jsem objevil po nedávné čisté instalaci Windows XP prof. na stolním PC.Předtím byly rychlosti stejné podle poskytovatele(D:4Mit/s U:2Mbit/s).

Díky moc za všechny rady

problém jsem objevil po nedávné čisté instalaci Windows XP

1. ve správci zařízení zkontroluj ve vlastnostech síťové karty nastavení speed&duplex, můžeš taky vnutit natvrdo 100mbit. já dávám všude full duplex, někdo jen half.
2. instaloval jsi jako první chipset driver tvé základní desky?

Zdravím!
1.v nastavení bylo TP poloduplex - ale i když jsem změnil na TP plně duplex - při měření byla rychlost stále nižší...

2.ANO

Možná jsem už přišel na ten důvod,proč je rychlost nižší.Může to být firewallem?:-/ Mám Keiro Personal firewall 4.2.2 a když jsem ho vypl(zakázal) světe div se rychlost byla jak má být..(D:4Mbit/s;U:2Mbit/s)

Díky za odpovědi

Ale fuj, tak za tenhle kus software bych nikdy nedal ani korunu. Cokoli od kerio je jen problemove, se divim, ze ta spolednost jesete existuje.