Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopírování a hledání v pdf

Dobrý den,
rád bych kopíroval části textu a hledal slova v dokumentaci, která má formát pdf. Zde je vzorek (24 MB)
http://tomcat.cenia.cz/eia/download.jsp?view=eia_c r&id=ZLK282&file=dokumentaceDOC
bohužel soubor je nějakým způsobem zabezpečený (nevím jak a to by mne také zajímalo). Lze toto zabezpečení nějak obejít? Nechci dělat nic špatného, jde o veřejnou listinu, která by měla být max. přístupná a snadno použitelná, někdo si však moc přál, aby tak zcela nebyla. Předem díky za pomoc.

Asi máte pravdu :-( jsou to obrázky. Hodil by se mi soft, podobný ocr, schopný to načíst a vyplivnout text.

Mimochodem, tohle je taky právní problém, investoři "velkých" záměrů mají úřadům poskytnout dokumentaci, úřady mají (podle § 16 odst. 3 b) zák. č. 100/2001 Sb.) za povinnost ji zveřejnit v elektronické podobě na internetu k připomínkám veřejnosti, zákon ale už dostatečně nespecifikuje "formu" v jaké má být dokumentace na internetu zveřejněna. Za těchto okolností je pak pro investory výhodné, dát si práci se scanováním, aby zabránili hledání a kopírování textů a tím tedy šťouralům znepříjemnili podávání připomínek.