Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jaky UTP kabel na 100 metrů?

ahoj postavil jsem barák a nemohu mít internet přes wifi protože mě stíní baráky a stromy .můj soused má internet od O2 s modemem HUAWEI echolinfe HG 520i soused je daleko cca 110 metru a chtěl bych od něj přivést do meho baráku internet kabelem ale nevím jakým.chci ho zakopat do země a tím muj problém vyřešit.

Poradí někdo jaký UTP kabel mám koupit aby v zemi vydržel bude to vubec fungovat na tech 100 metrů?popřípadě jiné rady ?

dále chci mít v baráku i wifirouterpůjde mě to všechno?

děkuji

Proč teda těch 100m nerozseknout nějakým switchíkem? - z jedný strany bych pod zemí vedl i 230V, kdesi v "půlce" bych dal switch - třeba tam dokonce bude nějaká (kadi)bouda, nebo chatka(a může se tam ten internet hodit taky :-), nebo i klidně do nějaké "krabice do země"(je toho na koupi mraky) to dát.

Neplacej nesmysly :-D 100Mb staci naprosto na nekomprimovane 1600x1200 video (nekomprimovane = snimek po snimku).
Datovy tok na DVD je 4-9Mbit a na bluray kolem 20Mbit a oboje se do stovkove site vejde nekolikrat.