Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD western digital externí nebo klasika ?

Dobré krásné odpoledne...Chci si pořídit HDD od western digital s kapacitou kolem 640-750GB. Rozhoduji se mezi ekterním za 2300,- s 750GB což si myslím je slušná cena a mezi klasickým ktery je 500kč levnejší...Mam dotaz zda-li externí HDD musi byt napájen sítí přes adapter nebo ne...a zda je pravada, že jsou pomalejší než interní HDD.Poslední otazkou je zda HDD sata 2 bude fungovat na mé zakladní desce s podporou sata 1 ...a pokud je potřeba odboré instalace nebo to zkušenejší kutil zvládne.díky

Pokud hodláš HDD přenášet častěji, tak si stačí koupit kabel, takový malý sráč
mající na jednom konci USB, na druhém IDE a SATA konektory.
Připojíš tam tedy všechny ROMky a HDD, stojí to pod 5 stovek, myslím.
Mám USB-IDE externí šuplík z hliníku a dvěma větráky a stejně je HDD
horký až to hezké není, musím ho provozovat bez horního krytu,
takže ten kabel je mnohem lepší řešení, už vzhledem k variabilitě
a možnosti připojit více železa zároveň.
Může se stát, že budeš muset odvirovat HDD, tak ho prostě vezmeš
ke kolegovi s tímhle kabelem a je to, žádné šroubování kisny.