Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace vista64 nelze dokoncit

Ahoj,

potreboval bych poradit. Nejde mne nainstalovat vista 64 na novy PC. Deska je GB 78G DSH3. Instalace probehne normalne az do doby, kdy se napise na monitor, ze vista pripravuje poprve spusteni nebo neco takove a pak jeste naskakuje okno, kde se doinstalovava win. Pak nasleduje jeste nekolik restartu, nez jsou win nainstalovany. Mne to po prvnim restartu padne do modre smrti a nestihnu si ani precist co tam je. Nevite nekdo proc to dela? Bios mam nastaven na default. HDD je SATA a v Biosu mam nastaveno ONCHIP SATA CONTROLER na NATIVE IDE. Coz by melo by spravne a nemelo by to vyzadovat zadny driver. Nevite nekdo jestli delam neco spatne(neumim si predstavit co) nebo muze byt neco podelane v pc? Je to nove pc. Pameti jsou 1x2gb. HDD je upraven vistou na 2 partition. To by snad nemuselo vadit.

Dik.

Kdyz zkusim zapnout AHCI v biosu, tak po startu pc se nemuzu dostat k instalaci. Chce to tesne po startu nejaky hyper cosi a mam zmacknout CTRL+A. Uz ted nevim tu hlasku, protoze zkousim znovu instalovat na NATIVE IDE.
CPU je 7750X2
deska ta co jsem psal
GPU integrovana
Pamet je 800mhz 1x2gb neco od Transcendu, nejakej standard, zadnej extrem
PSU nevim co je, jestli je to zdroj, tak je tam 400 fortron

Jeste me napadlo, nemuze byt problem v Biosu? Nevim jak zjistit, kterej model desky tam je. Objednanej byl totiz jinej, nez k tomu prisel manual. Asi vlezu do PC.

Jo je to original.
Memtest zkusim stahnout. Pameti by ale mely byt v pohode, pry to cely zahorovali.
Kdyz jsem instaloval svoje, tak to taky neslo, resil jsem to i tady tehdy snad 2 dny a bylo to uplnou kravinou, ale taky pametma, ale bylo to tim, ze mam jakysi specialni taktovaci a muselo se u nich vse nastavit v biosu rucne. Nemam tam taky neco nastavit rucne? Jenze mne se to tehdy sekalo a tohle pada do modre smrti.

Co kdyz tam zkusim dat jednu moji? Mam 1gb.

Ted jsem vlezl do bedny a nejde tam vycist model desky. jen jsem se zalepil od jakyhosi sajrajtu, kterej nacpali na vsechny konektory a nejak jim to taje.

Strc tam jiny RAM modul (nebo pouze jeden z dualu) a zkus. Tohle se stava, a dle mych zkusenosti je to temer vzdy nekompatibilitou pameti (nebo vadnym modulem). Nevim, co jsou to za moduly, ale zkusil bych jim "pritopit" (pridat desetinu /az dve/ voltu v BIOSu). Popripade zvysit latenci.

To uz je na me asi moc slozity-myslim to napeti. Nedelal jsem to a nechci je znicit, neni to moje.
Takze nacpal jsem tam jeden 1gb muj kousek a uvidim. Ty co tam jsou jsou presne 2G DDR2 800 DIMM 520434-6240 RoHS [7T] a cipy jsou asi Transcend. kdyz to nainstaluju s mym, muzu to tam nacpat zpet po instalaci? Pokud to bude timto, tak nechapu, proc a jak to zahoreli.
No a na cipech je transcend TQ243PCF8 T0906 TFR527A3G-A

Mam tam ted jen 1gb muj a je to cely nejaky pomaly, tak jsem zvedavej, jestli se to nekde nesekne.

Tak jsi mel pravdu, s mou pameti to jede. Uz to mam nainstalovany. Co s tema pametma mam delat?

Jo byl, ale je to takovy jakysi divny. Ja jsem s pametma nikdy poradne nelaboroval a tak jsem tomu pc chtel nechat par dni, jak vubec bude fungovat a teprve pak to oznacit jako vyreseny. Oni ten pc totiz nemaji ted zapnutej...

Symbol vyřešeno jsem zrušil, tak až to budeš považovat - jakožto autor dotazu - za vyřešené, tak to odškrtni. (host)

To vubec neres. Vec se ma tak, ze vyrobci boardu (a ani pameti) vubec striktne nedodrzuji standard. Priklad: board ti da v defaultu 1.76V, pameti vyzaduji /taky v defaultu/ 1.82V. Je to sice "jednotlive" v toleranci, ale testem uz to neprojde. Navysenim o 0.1V (az 0.2V) defaultniho napnelismu v BIOSu se dostanes prave do onech patnacti procent tolerance, kdy pametovy subsystem fachci korektne. Jede-li ti to nyni nepadave, nechej to tak.

Jo, nepadalo to vubec, ale jelo to zatim cca 5 hodin a ted to maji vypnute, protoze cekaji na to, az se tam pripoji net, coz by mohlo byt tento tyden. Vse se zda ok,krom toho, ze tomu blbnou USB porty a nevim proc, nekdy to flashk nenajde, jindy jo, ale zatim to neresim.