Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký wifi router?

Dobrý den, mám prosím zase dotaz. Jaký si mám koupit do běžné domácnosti wi-fi router?
Teď máme od O2 D-link DSL - G684T, ale budeme se stěhovat a ten patří O2. A v novém bytě bude internet přes UPC a ti nedávají, resp. nepronajímají router. Tak bych si ho chtěl koupit sám. Chtěl bych to jako teď: V pracovně mám stolní PC s routerem a manželka má notebook a různě s ním lítá po bytě. Zkuste prosím poradit nějaký ten router, moc se v tom nevyznám. Nějaký který je dobrý, bezproblémový a hlavně tak nějak rozumně s tou cenou. Tak max. 2000,- Všem moc děkuji za odpověď. Davkau

Linksys je prakticky totéž co ten Asus (akorát trochu dražší). Jedná se prakticky o totožná HW, s tím že i tento router bych doporučil přeflashovat na DD-WRT nebo X-WRT.

BTW, DD-WRT i v té nejmenší verzi (pro Wl-520gC) umí vše to, cos psal nahoře (plus další funkce) - vybavení jednotlivých verzí viz přehledná tabulka na tomto místě.

Podporovaná zařízení lze zjistit zde: Installation

Osobně doporučuju Asus právě kvůli tomu, že je velmi jednoduché naflashovat jej na libovolnou distribuci pomocí dodávaného Recovery software na CD.