Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ext. dvd mechanika SE-S084B

Ma ju niekto? aka mechanika je vnutri? A ak nieje uvedene DVD-RW DL, znamena to ze predmetna meechanika nezvlada tieto media? (napr. aj LG-GSA T40N, ale u sony nec optiarc Ad 5590A je uvedene DVD +RW DL 2,4 u -rw dl 2x)

pre samsung robí mechaniky toshiba/ricoh a motorčeky seiko,ktoré cd/dvd médiá mechanika podporuje je obvykle viac-menej záležitosť firmwaru a ten už upravuje samsung podla jednotlivých typov a modelov,konštrukčné odlišnosti v laseri a v čítacej/zapisovacej hlavy je u mechaník s podporou dvd-ram a blu-ray

tu máš priamo od výrobcu :
CD-R Write 24X (3.6 MB/sec)
Read 24X (3.6 MB/sec)
CD-RW Write 24X (3.6 MB/sec)
Read 24X (3.6 MB/sec)
CD-ROM Write 24X (3.6 MB/sec)
DVD-ROM Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD+R Write 8X (10.8 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD-R Write 8X (10.8 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD+R Double Layer Write 6X (8.1 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD-R Double Layer Write 6X (8.1 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD+RW Write 8X (10.8 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD-RW Write 6X (8.1 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD-RAM Write 5X (6.75 MB/sec)
Read 5X (6.75 MB/sec)

nechces navstivit ocneho?

DVD+R Double Layer Write 6X (8.1 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)
DVD-R Double Layer Write 6X (8.1 MB/sec)
Read 8X (10.8 MB/sec)

co ta zaujima ci je vovnutri pata alebo sata? Z uzivatelskeho hladiska v tom neni ziaden rozdiel.