Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak je zabezpečeno připojení přes TeamViewer ?

Potřebuji se připojit na svůj vzdálený počítač, na kterém běží aplikace (chráněná HW klíčem), takže k ní nemohu přímo přistupovat jako vzdálený uživatel z Terminal Services, nýbrž si musím přes RDP nejprve lokálně spustit VNC a pak přejít k onomu programu.

Teď jsem objevil TeamViewer, se kterým bych mohl komunikovat přímo s tím vzdáleným programem bez nutnosti podstoupit shora popsaný mezikrok s RDP a VNC.

Potřeboval bych ale vědět, do jaké míry je ten TeamViewer zabezpečený. Jak jsem četl na webu, jede přes SSL a nikde jsem nenašel ohledně jeho zabezpečení nějakou kritiku.

Myslíte, že je bezpečný, případně, zda jeho bezpečnost je srovnatelná s připojením přes TS na bází OS Windows ?

Díky oběma, takže jak jsem pochopil, žádné extra nebezpečí jako třeba u VNC nehrozí.

Jinak si myslím, že pokud to běží přes jejich server, tak by tam pravděpodobně i odfiltrovali nějaký déletrvající útok formou brutálního zkoušení hesla...

Ja TeamViewer pouzivam tiez, je to ciastocne plateny software - zadarmo je len pre domace pouzitie, takze je to dalsie plus pre bezpecnost, musia sa snazit ked im za to platia, aj ked samozrejme nic nie je (ani nemoze byt) dokonale, nakoniec ani samotny Windows nie je.

Inak ja som im pisal, mal som par otazok, navrhov a nasiel som aj chybu, vzdy mi odpisali, aj ked im neplatim, takze to je len dokaz ze sa o uzivatelov a ich nazor staraju.

Takze osobne mozem TeamViewer odporucat, okrem toho ze je zadarmo ma aj velmi intuitivne ovladanie a aj ked to bol moj prvy program pre vzdialenu plochu, hned som ho mohol pouzivat. Nerobi mu problem ani firewall, ale uz koncim, lebo si budete mysliet pre nich pracujem. :-)

Tak to by musela byt velmi dlha prezyvka, mam vela oblubenych programov, dlho som si ich hladal a testoval rozne alternativy. Niektore aj 'aktivne' testujem a mozno by ste sa cudovali, ale napr. taky FreeCommander som objavil v pre mna nepouzitelnej podobe, napisal som vela mailov - este ked nemal forum - a teraz mi uz vyhovuje, aj ked stale nie je dokonaly, ale nepotrebujem aj iny program. Ozaj sa da toho vela zmenit na takych forach, mozno tiez casto pouzivate v programoch funkcie, ktore som "vymyslel" ja. :-)

Uz sme ale dost OT...

Tak este predsa nieco, HotkeyP mal tiez tak polovicu funkcii, predtym ako som zacal pisal maily. :))