Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# GroupBox reakce na zmenu

Zdravim!

Mam v GroupBoxu nekolik RadioButtonu a nejak nemohu najit tu spravnou udalost, ktera by se spoustela jakmile kliknu na nejaky RadioButton. U MS Accessu existovala udalost OnChange u GroupBoxu a tu de postradam. Prijde mi neefektivni psat kod u kazdeho RadioButtonu, jelikoz pri zmene jakehokoliv RadioButtonu v GroupBoxu se vola jedna funkce, ktera pak reaguje dle zaskrtnuteho RadioButtonu.

Predem diky za postrceni tim spravnym smerem.

Presne takto jsem to udelal, ze jsem jednu funkci priradil udalosti CheckedChanged. Jen jsem se chtel ujistit, ze nejsem slepy a neni mozne udelat jen jednu udalost pro cely GroupBox jako udalost na zmenu v ramci celeho GroupBoxu, tak jak jsem byl zvykly z MS Access.
Vadi mi, ze u udalosti CheckedChanged u RadioButtonu se udalost vyvola zbytecne i u predchoziho RadioButtonu, jelikoz pri kliknuti na nasledujici je zmena nejprve u prvniho (odskrtnuti) a nasledne u druheho (zaskrtnuti). Ale to nebude problem osetrit.