Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidat kontrast

Jak se ještě dá zvýšit kontrast? U starého PC s GeForce kartou bylo v nastavení grafiky možnost korigace jasu, kontrastu a gama korekce. u ATI Radeon karty to nikdo nemůžu najít... Chtělo by to trošku zvednout kontrast, ale monitor už má kontrast vyštelovaný na 100% (to má vlastně od novoty) před rokem jsem dalších 10% přidal v servisním menu a už víc nejde, a nyní by to možná opět chtělo trošku přidat, ale už asi není možnost jak.. Nebo že by nějaký trimr uvnitř monitoru?

Asi monitor už fakt bude za svojím zenitem. V Nokia Test Monitoru jsem četl, že má jít vidět i hodnota kontrastu 3%, ale já vidím až hodnotu 8% a to pouze jen když je v pokoji tma... (myslím tím takový ten test kde jsou jednotlivé proužky s uvedenými procenty)

Belinea 17", v provozu necelé 4 roky. Používání cca 10-12 hodin denně (v průměru). Od začátku nastaven kontrast na 100% a jas na 80%, pokud se snížil už i u nového monitoru jas třeba na 70% tak se na to pomalu nedalo dívat, jak byl obraz slabý.
Po 3 letech provozu zvýšen kontrast v servisním menu o 10%.