Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NT nenajde Flash disk

Ahoj, dneska mi přišel Flash disk A-Data PD7 Turbo Speed 200x USB 2.0 16GB a na NTB Asus F5VL mi to na začátku zařízení našlo a ukázalo mi to, že je připraveno k použití. Po druhém vložení se nestalo vůbec nic. Na stolním PC vše v pořádku. OS mám Win Vista Home Premium.

A třeba přes nějaký ten hub by to nešlo? Nebo dá se to nějak obejít? Protože druhá Kingston DataTraveler 4GB mi tady jde nádherně. Myslíš kdybych jí vyměnil za 16GB Kingstona tak mi to půjde? A nebo třeba aktualizace ovladačů čtečky?

viz kolega níže.
ten usb hub by musel být aktivní - s vlastním zdrojem. ale už jsem zažil i shit (gembird, jako obvykle), ve kterém adaptér nic nenapájel, respektive přes podivnou ochranu, takže zatížitelnost=0.

usb má jen ovladač který je součástí chipsetu. to však nic nemění na hardware = elektrický odpor kontaktních plošek, velikost snímacího ochranného odporu v napájení usb. čili update ovladačů s tím nemá nic společného a ničemu nepomůže.

v notebooku vyzkoušej všechny sloty, jestli se někde flashka nechytá. jinak ji reklamuj (asi zbytečně) nebo prodej.

"dřív to šlo a teď ne" - kdyby se to stávalo s více flashkami, může být důvod v někdejším přetížení usb třeba žravějším externím diskem, dobíječkou mobilu aj. - a zároveň v poddimenzování ochranného odporu výrobcem ntb v napájení usb. pokud se přetíží, může jeho odpor vzrůst, proudová ochrana se tak stane citlivější - a pak už mají periferie s větším odběrem problém. podobný případ má kolega s notebukem v práci, fungují mu tam jen některé starší (menší) flashky, občas se neinicializuje ani klávesnice s myší.

Na mým druhým stolním PC funguje parádně. Ještě se zeptám, takže čím kapacitně větší flashka tím větší ta proudová ochrana? Nebo záleží na výrobci? Chci to hlavně proto, abych mohl z NTB přenášet věci do stolního PC a nemusel přitom vypalovat DVD.

to úplně přesně neplatí. protože zároveň jsou ty součástky (flash eeprom, řadič) zas o generaci novější, mají menší velikosti hradel a tím menší příkon na hradlo. takže odběr není přímo úměrný velikosti flashky.

při zasunutí do usb se ten krám inicializuje - počitadlo zjišťuje co je to zač, verzi usb 1.1 nebo 2, taky se s tím chce domluvit na povoleném odběru. a právě v té chvíli těsně po zapnutí se nesmí objevit chvilkový pokles napájení usb daný špatnou ochranou v pc.

čili pokud u tebe funguje nějaká flashka nespolehlivě a nevezmou ti ji k reklamaci (když jim bude fungovat), dá se ještě zkusit přídavný pci řadič.