Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno starší počítač a HD video

Mám doma obstarožní PC s P4 1,6GHz, 1GB RAM a GF6200/128MB, monitor 1440x900, XP Home. Bohatě stačí na vše, co potřebuji, jen HD video z YouTube a obdobných portálů to nestíhá a při přehrávání si dělá pauzy i po předchozím stažení na disk. Připojení na NET mám 4Mbit. Hry nehraju, video nestříhám. PC mám jen pro přístup na NET, úpravu fotek (ne RAW) a semotamo nějaký ten film + office.

A tak jsem uvažoval, že GF6200 nahradím v AGP8 kartou Asus AH3650 SILENT/HTDI/512M.

Z jiné strany jsem se ale dozvěděl, že ta videokarta nativní podporu pro daný kodek mít nebude, takže vlastní dekódování obrazu provádí CPU a výsledek po dekódování framu přesune do videokarty. A je tedy třeba výkonný procesor a dostatek paměti.

Přiznám se, že předchozímu odstavci až tak moc nerozumím (ne tomu, co bylo sděleno, ale jestli to tak skutečně je) a tak nevím, jestli si pořízením 3650 pomůžu. Kupovat nové PC nechci, nepotřebuji ho a dát 1640Kč mi příjde (pokud by to popsaný problém odstranilo) přiměřené, ale i tak bych nerad ty peníze vyhodil úplně zbytečně.

Můžete mi poradit, jak to je?

Já bych se rád připojil s podobným dotazem, mám o něco novější stroj, athlon XP 2400+(1,9GHz), 1,5 GB RAM a grafiku ati radeon x1950 1GB...video ve formátu mkv 1920x1080p se mi silně trhá, přitom grafická karta by podle mě měla stíhat...může to být procesorem/paměťmi?SW k přehrávání používám VLC media player, OS W XP...

No místo těch 2000 za grafiku v agp, která má velké problémy s kompatibilitou si představ novou základní desku. Např. http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6025 0

Desku s procesorem, vraz na aukro dostaneš při troše štěstí 500, za ramku a grafiku při troše štěstí druhé. Na dvoujádrový procesor http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4710 6 budeš muset vytáhnout 500 ze svého a na 2giga ram druhé http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=5138 6.

Ještě si představ 3roky záruky a nevidím důvod proč do předělání pc nejít.

Doporučuji koupit sata dvdram http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6164 4 a vymítit staré optické mechaniky, aby starý disk nebyl bržděnej tím, že by byl na jednom kabelu se starou mechanikou. NOvá deska má jen jedno IDE (max. dvě zařízení)

To je právě to, co jsem nechtěl slyšet. Chci koupit nové PC za cca 2 roky. Důvodem je především to, že Win7 už bude po 1. service packu, ale také to, že mi ten stávající počítač opravdu stačí. Pak ho dám komplet do šrotu. Pár korun za rozprodané díly mi nepomůže. Důvodem tedy není nedostatek peněz na nový, ale to, co jsem napsal.

Já se ptal spíše na to, zda to bude fungovat nebo ne. Jestli to video potřebuje silný procesor, když na Czechcomputers píšou, že ta karta má snad pro HD podporu. Problém je v tom, že se v těch zkratkách, které jsou tam uvedeny v popisu produktu nevyznám. Nic mi to neříká.

A když už píšeš, že má ta videokarta (nevím jestli tento konkrétní výrobek od ASUSu nebo jakákoliv jiná AGP s 3650), mohl bys to trošku rozvést? O jakou nekompatibilitu se jedná. VIA chipset nemám. Diskuze na CK je poněkud rozpačitá, někdo si kartu chválí občas jiný nadává.

Ati žádné AGP karty nedělá. Výrobce vezme normální pcie čip a čip které dělá převodník mezi agp a pcie. Prostě to nabastlí tak aby to jakože jelo. Kompatibilita je díky tomu strašná a podpora mizerná. Tyhle karty jsem mockrát montoval / i kolega/ a většinou jsem je zase vymontovával. Nejdou dobře hry, nejde dobře pinnacle...Nvidia vyrábí stále(???) 7600gt ale cena je astronomická a jestli má podporu přehrávání nemám "nalítané".

Chápu že počítač ti může stačit a chceš si jej nechat, ale nechápu jaký má smysl uvažovat o koupi grafiky za 2tisíce do agp, jsou to vyhozené peníze.

Jinak bych si zkusil zasoutěžit na aukro o nějaký pentium 4 (plný) o kmitočtu 2,5-3ghz, nejlépe 800mhz, tvoje deska to zvládne. Ty 3ghz a víc jsou cenově trošku vyhypované, ale když jsem ho prodával tak sem si pískal:-p

S tvym CPU a grafikou zapomen na HD video. Moc bych se divil, kdyby to korektne prehralo i rip se slusnejsim datovym tokem. Kup levnou AMD fosnu (780G - slusne IGP), k tomu nizkoprikonove dvoujadro, gigo RAM v dualu, a jsi vysmaty. HD3650 ma sice /jakous-takous/ HW akceleraci, ale AGP mosty na ATI kartach jsou shitozni az hruza pomyslet. Udelej UPG celeho podvozku.

Díky, to už je blíž tomu, co jsem potřeboval vědět. Zmátly mě informace o tom, že by HD měl umět přehrát nový Atom s chipsetem GN40. A ten zas tak o moc výkonnější než můj procesor není.

Že to nepřehraje full HD a BR disk, s tím jsem počítal. Stačilo mi video z Trubky. Ale jak vidno, bude to málo.

Gut, značím vyřešeno.