Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nestartuje počítač

Prosím o radu - nestartuje počítač.

(Jsem "běžný uživatel" a hned předem se omlouvám, pokud neposkytnu exaktní informace.)

Po standardním ukončení činnosti, vypnutí počítače (Windows XP) a následném vypnutí zdroje, jsem chtěl druhý den ráno nastartovat počítač. Po zapnutí zdroje se spustí ventilátor. Po zapnutí vypínače počítač začne šumět, ale záhy přestane, aniž by se ozvalo "pípnutí", na monitoru se neojeví zádná známka činnnosti. Na několikátý pokus přeci jenom pípne, začne se spouštět systém, na monitoru se objeví hlášení (které říká něco o oveclockingu, ale které jsem nezapsal....), které končí dvěma řádky: první nabízí F1 - vstup do konfigurace, druhý F2 - spuštění za původních nastavení. Po stisknutí F2 se počítač normálně spustí.

Stalo se mi to druhý den, nyní počítač nejde spustit.

Můžete poradit, v čem může být problém? Dříve jsem měl problémy se zdrojem, ale teď se mi zdá že je to jiné.

Díky

Petr

Děkuju za radu, budu zkoušet.

Ještě jedna naivní otázka - knoflíkbaterky mohou být různé nebo jsou jednoho typu? (Nestartující počítač mám doma a jde mi o to, jestli se do něj musím nejdřív podívat nebo můžu koupit baterku po cestě zdomů).

Díky