Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypíná se mi PC

Potřebuji poradit, koupil jsem si novou Z. desku Asus M4A79 Deluxe a CPU AMD Athlon 64 X2 6000+ a od té doby se mi někdy vypíná PC, ale takovým způsobem, že už nejde normálně zapnout. Nejdřív musím úplně vypnout a po chvilce zapnout zdroj a pak už to jde. nemůže to dělat zdroj, ten můj je neznačkový 550W, jinak zbytek sestavy.

grafika.......... ATI 3870
HDD .......... 1x250gb, 1x500gb
Zvuková karta.... Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro
CPU.............. AMD Athlon 64 X2 6000+
mechanika........ 1xLG

Prosím všechny o radu, nebo jestli neni nějaký program který by PC otestoval a zjistil ta příčinu.

KLudne tomu moze byt pricine ten zdroj, skus vymenit...
A taky program určite neexistuje...

PS: Najprv by som ešte skusil odpojit ten druhy disk a ine periferie ktore nesu nevyhnutne na chod systemu, a ked to bude robit aj potom tak skusit iny zdroj...

PS2: sice aj ked to potom uz pojde v pohode tak aby si to potom mohol pozapajat naspät tak potrebujes iny zdroj:-)
takže rovno skus iny zdroj

nemůže to dělat zdroj, ten můj je neznačkový 550W

Odpovedel sis sam. Zdroj to zrejme neutahne. Mas relativne zravy HW a ten bych shitoidnim PSU rozhodne nezivil. Pokud se to chova jak popisujes, nevahal bych s vymenou zdroje - jestli si to "praskne", muzes prijit o pulku pajslu.

No ten zdroj jako takovej, pokud by byl v dobrým stavu, tak by to měl udržet, ale "toť" otázka...Spíš bych si něco počet o tom bordu a i o všech komponentách, co máš na něj přisátý, hlavně ramky s procákem, něco o doporučenej nastaveních napětí a jiný napájecí vztahy...
Ono že je to železo nový ještě nemusí znamenat, že je v dobrý kondici...
Taky Asusy v těch vyšších třídách maj ve zvyku, že tam musíš zvedat to napětí často, záleží na kombinaci HW...
Rozhodně si to pozorně proštuduj, stojí to za to...