Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí síť, 2 routery

Zdravím všechny,
můohl by mi někdo poradit, jak přinutit/nastavit router, aby se choval jako switch?

Současný stav:
internet - ADSL Radiokomunikace
Wi-fi router/modem Zyxel
pevná IP
domácí síť - nastaveny pevné IP v rozsahu 10.0.0.1 - 10.0.0.3
maska podsítě 255.255.255.0
výchozí brána 10.0.0.138
vše funguje jak má, jenže...

Po bouřce vloni přestala fungovat jedna zdířka na Zyxelu, teď je potřeba připojit další pc v patře domu, wi-fi použít nelze
Bylo mi porazeno, abych pořídil switch a píchl ho před NTB v patře - z něj do toho NTB a dalšího pc. Jenže mi byl místo switche dodán normální router.

Jak já to mám teď jednoduše udělat, aby mi to chodilo?
Dočetl jsem se, že na některých routerech to jde nastavit, aby se to chovalo pro tento účel, ale nemohu to v manuálu najít.

Nový router je Planet XRT-401E
k web rozhraní se přistupuje 192.168.0.1
maska podsítě 255.255.255.0

To je vše, co jsem z toho schopen dostat:-/

lze zkusit: planetovi nastav ip do rozsahu prvního routeru, třeba 10.0.0.200
planetární vstup wan si přelep izolepou, ať víš že se nemá používat.
jestli používáš i dhcp, může ho mít na lan straně povolený jediný z nich (zyxel nebo planet)
nakonec propojit výstup z routeromodemu zyxel do některého lan "vstupu" planety - a máš switch.

Ok, takže jsem nastavil Planetovi adresu 10.0.0.20 a vypnul jsem mu DHCP.

Propojím kabel - výstup ze Zyxelu do Planeta, nikoliv dírka WAN, ale číslo 1. Do ostatních volných připojím pc, které bude Planet "switchovat" - zkouším zatím na NTB.

Co bych měl teď nastavit na pc, která budou za Planetem? Pevná ip - nastaveno 10.0.0.3, pro každé pc za jiná, takže dalšímu dám 10.0.0.4? Maska podsítě stejná jako u Zyxelu 255.255.255.0. Výchozí brána je Planet = 10.0.0.20? A DNS servery? Zatím mám nastaveno takto a za Planetem na zkoušku pouze ten NTB a je to neprůchozí.

špatně.

Na planetu vypni DHCP, pokud to jde. V takovém případě se z něj stane switch. Pokud to nepůjde, nastav u planeta v DHCP výchozí bránu na IP adresu Zyxelu.

Pokud nebudeš moci jakkoli šachovat s nastavením routeru, budeš muset nechat pevné IP adresy. V takovém případě ale (logicky) musí být výchozí branou i DNS serverem IP Zyxelu (10.0.0.138)