Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP-Compaq NC 4400 - jak obejít zaheslovaný bios a bootování ze sítě?

Dostal jsem notebook-nc 4400, problém je, že se nedostanu nikam. Po zapnutí se mi ukážou 3 nabídky (F8,F10,F12). Vždy to skončí hláškou PXE-E61 check cable a PXE-M0F... Vím, je to bootování ze sítě. Ať kliknu na cokoli tak to po mě chce heslo. A to pochopitelně neznám. Předchozí majitel NB nepoužíval skoro rok, a nějaké heslo si vůbec nepamatuje. Existuje nějaká rada jak se toho zbavit a přeinstalovat PC? Něco jsem už četl o jumperech a mazání cmosky, opravdu to funguje? Díky

Změna předmětu, původně: NC 4400 (host)

Ano, to bylo první než jsem se začal ptát zde, ne teda přesně jako vami položený dotaz na google.....Něco jsem už o tom četl, a jiná varianta reset cmos jsem nenašel. Nějaká hesla, co ostatní radí, jsem zkoušel. Strejda si žádný heslo nepamatuje, že by tam dával. A nikdy se mu podobná hláška neukázala. Až teď, tak nevím....

pravděpodobně odejitá baterka pro cmosku uvnitř, čili bios se nastavil do polovýchozího stavu - boot ze sítě bych u "značkoshitu" chápal, heslo už ne. ale to může být důsledek nefunkční baterky a vadného obsahu v cmos.

začni hledat návod na rozebírání hp notebooku, ještě lépe sekeru.