Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače Sata disku

Dobrý den.
Dostal se mi do ruky notebook, ve kterém je sata disk, ale není pro něho nainstalovám
ovladač.
Vše funguje jak má, jen nejde instalovat Sp3 - modrá smrt, Bad_Pool_Header
0x00000018, 0x816EA398 a povídání o hardware.
Pokud nainstaluji ovladač a v biosu přepnu na Sata disk budu muset nově instalovat
WinXp ?
Nerad bych si přidělával práci.
Děkuji.

Takže disk je v BIOSu přepnutý do Native IDE modu? Pokud ano, jde to za určitých okolností a správné konstalace hvězd doinstalovat, ale je tam pravděpodobnost jako u upgradu kernelu na linuxu: 50:50. Když se to povede, seš štěstím bez sebe, když ne, tak pomůže opravná instalace. Uveď typ notebooku a poradíme ti ten SATA driver.

Neni prazadny duvod, proc prepinat disk do AHCI rezimu - v nekterych pripadech se prenos dokonce zpomali. Tvuj problem s Bad Pool Header muze byt zpusoben treba i vadnou RAM ci prehrivanim CPU. Otestoval bych RAM a disk, proveril teploty komponent.

..kritické aktualizace od HP pro WinXp..

to skoro mluví za vše. firemní utility hp jsou proslulé nekompatibilitou, takže občas prostě není možné nainstalovat nový servicepack.
co se týká ochrany investic zákazníka, t.j. funkčnosti zakoupeného hardware pod novějším systémem, je hp asi nejhorší případ co jsem kdy potkal, osobně tuto firmu už považuju za čínskou noname sračku.