Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nacitanie udajov z ADOQuery

No a som tu opat. Moj problem je zas z kategorie zvlastnych.Pracujem v aplikacii delphi, pouzivam ADO komponenty a databazu v accesse.
Pri vytvarani objednavky otvaram z formulara objednavky modalny podformular v ktorom vytvaram samotnu objednavku.Po vytvoreni dam potvrdit a na formulary objednavky testujem modal result tlacidla potvrdit, ak je ok tak prostrednictvom ADOQuery a SQL prikazu dam ulozit udaje o objednavke do databazy. Ked nezavriem formular objednavky a dam upravit prave vytvorenu objednavku tak mi naspat prostrednictvim ADOTablu nacita nezmyselne hodnoty resp. ziadne. Tomu teda vobec nerozumiem. Ak zavriem formular objednavok a opat ho otvorim tak funguje bezpecne. Neviem v com je problem, udaje v databaze su zapisane bez problemov. Formular na vytvaranie objednavok ako aj hlavny formular su vytvarane dynamicky. Mozno je to sposobene tym ze nekorektne medzi sebou spolupracuju komponenty adotable a adoquery, mozno zblbne pamat a treba ten formular znovuotvorit. Moja otazka znie:
Ak by som naplnal hodnoty vytvorenej objednavky do labelov a ostatnych komponent prostrednictvom adoquery tak dam v prvom rade vyselektovat vsetky udaje tykajuce sa konkretnej objednavky a potom ich ako budem priradovat do komponent?
Pr.: Label1.caption:=ADOQuery1.fields.fields[1].AsStrin g
alebo
Label1.caption:=DAOQuery1.FieldValues['Meno']
alebo nejak inak?
Dakujem.

To je to, o cem jsem psal minule - delas neco, o cem nevis, jak to poradne funguje.
Proc nepouzijes DBLabel? pak se ti budou data plnit automaticky podle aktualni vety.
Jinak si je musis naplnit rucne.

Pouzivej zapis:

Label1.caption := ADOQuery1.FieldByName('Meno').AsString;

A protoze nemas vubec potuchy, jak to funguje, placas tam veci jako: ADOQuery1.fields.fields[1].AsString