Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení více PC do Lan-u

Ahoj,rozhodl jsme se uspořádát Lan party, pro 8 lidi a hrál by se asi CS 1.6 ať to neni moc náročne

a mám tedy pár otazek:

1) Budu potřebovat nějaky 8 portový switch nebo něco jiného, lepšího?
2) Budu potřebovat nějaký vedlejší PC nebo server pro vytváření her?

3) Kabely UTP by měli byt křížené?
4) Kolik bych měl asi tak cca vybirat peněz abych pokryl náklady za elektřinu?

Switch jsem si vybral takovy aukro.cz Neni drahý,ale vyplatí se to??

Jinak klidně doporučujte co bych měl kupit a tak...

Díky moc za vaše odpovědi

P.S snad jsme to napsal srozumitelně a na nic jsem nezapomněl;)

Ne, to si nepamatuje switch, to by sis měl pamatovat ty. To kvůli případným problémům s připojením - může se stát, že bude mít někdo špatnou síťovou kartu, nebo bude vadný kabel. Pak se to líp hledá.
Jak resetuješ svou paměť netuším, co jsem tak slyšel od vysokoškoláků, nejlíp se resetuje v hospodě.

běžný domácí nespravovatelný switch má ramku? eepromku? registr? - kde si pamatuje připojené mac adresy pc na jednotlivých portech. díky tomu funguje jako bezkolizní směrovač na síti - na rozdíl od starých hubů.
jestli si pamatuje i kombinaci: mac adresa ~ ip, to bych skoro pochyboval.

rozdej jim pořadová čísla, a to budou jejich koncové ip adresy. si vytiskni stojánek třeba do trojůhelníka a na něm může být i nastavení sítě.

pro měniče ip adres tam a zpět se šikne nějaké měnítko: netsetman

jen mi vrtá hlavou ten počet lidí = 8, a co budou dělat když nebudou zrovna pařit a budou mít netový absťák, nebo se jen budou chtít připojit na svůj blogísek? takový switch jde jedním vstupem připojit k existujícímu routeru (zvolené adresy pak musí respektovat rozsah routeru). u kýžených 8 lidí je to třeba na 7 lidí přes switch a 1 přes další volný kabel rovnou k routeru, ale to už záleží na místních podmínkách.