Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook k sekačce..šunt?

dobrý dne,chtěl bych se zeptat na váš názor na notebook který dostane do mountfieldu zdarma? běží na to pořád reklama, bohužel neív co to je za tip notebooku, ale třeba to tady někdo pochytil..Je to dobrý notebook? nebo to je nějakej šmejd? asi jo co?

loading...

Technická specifikace Notebooku ACER Aspire ONE

* Procesor Intel Atom 1,6 GHz
* Crystal Brite displej 8,9” s rozlišením 1024x600, podsvětlení LED
* Operační paměť 1GB
* Rychlý SSD disk 16 GB
* Síťová karta / WiFi (pro připojení k internetu)
* Čtečka karet 5 v 1
* SD slot pro rozšíření úložné kapacity
* Webkamera
* Operační systém Windows XP Home CZ

Jde, což špatně udávají, o netbook - ne o notebook.

notebook-zdarma

Která konfigurace SL 500?

Všeobecně jde o dostatečně slušný nedrahý notebook, ač přídomek "ThinkPad" ve mně budí rozpaky. Prostě řada "R", "T", "W" atd. to není. Přesto není špatný! Jde sice o "plasťák", ale se slušnou konstrukcí (tady lesklé šasi). Displaye jsou u SL 500 matné. OS Vista Business (s možností downgrade na XP). Rozlišení je, dle typu, od 1280x800 (CCFL) až po 1680x1050 (CCFL). Mají výstup HDMI.

Klávesnice je tady menší než u klasického notebooku, tedy na velké psaní není - jedná se spíše o cestovní podobu (tzv. do kabelky) velmi levného, k spíše nenáročným aplikacím vhodného strojku. Výkon je často také mnohem nižší než u notebooků, výdrž nedosahuje konkurence (Asus EEE). V rámci netbooků je tento zmíněný takovým šedým průměrem.

Zadarmo, nebo pokud nenavýší zásadně cenu jiného chtěného kupovaného výrobku, je fajn. Ocenil bych, vzhledem k možnému snížení hlučnosti, u tohoto konkrétního typu užití SSD místo HDD, ale aktivní chlazení procesoru tady všechno stejně zadupe (např. Dell Mini umí komplet pasivně).

No trochu nechápu ten rozdíl net a note?

Má to Windows XP tak je to normální počítač ne? Akorát jsem koukal že je menší. Což se hodí pokud to budu chtít tahat sebou na cestách. Akorát na hry to asi nebude, ale zas by mohla vydržet baterka.

netbook je maly, pomaly, nevykonny, s malou klavesnicou a displayom, vhodny tak na prezeranie internetu, prip. prehrat nejake obycajne video to snad aj zvladlo.
Hru na tom predpokladam ani nespustis a ked, tak to bude imho hodne sekane (ved je to k sekacke :)

P.S. a acer je kvalitativne posledny smejd. Ked z neho nezacnu casom odpadavat suciastky, tak sa netreba tesit lebo casom urcite ani nenabehne :))

Malej, lehkej, přenosnej, nevýkonnej. Co je ale úplně na pytel je ta slabá výdrž, cca 3 hodiny. Zadarmo dobrej, to jo.

Jinak co se týká netbooků, preference jsou různý a lidi se většinou neshodnou. Já mám EEE 1000H a maximální spokojenost.

Pavel

Zadarmo dobrej

Prdlajs zadarmo. Mají ho velice dobře zakalkulovaný do cen. Zadarmo nikdo v nikomu nic nedá. Stejně tak slevy na jejich Kole štěstí jsou pečlivě zakalkulované do jejich jinak předražených krámů. To se jim pak dělají slevy a netbook navrch nebo navigaci ke kolu a vidle k hnoji (nebo, že by naopak?).