Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velmi dlouhý start Visty

Ahoj,
prosím o radu. Mám tady na NB Asus U2E (Core2Duo U7600 1,2 GHz, 2GB RAM, HDD 120 GB Samsung) novou instalaci Vista Business, SP1. Problém je v tom že při startu pár vteřin běhá proužek, potom na 3,5 minuty je tma, z čehož disk hrabe jenom asi 40s. Celková doba nabíhání je 5 minut. Disk běží v UDMA5, ovladače všeho jsou aktuální. Test disku OK(Hutil). Měl jsem podezření na ovladače grafiky, stáhnul jsem a nainstaloval asi měsíc staré a bez výsledku. Povypínal jsem po startu co se dalo, zkoušel jsem i vypínat jednotlivá zařízení. Pro WINXP bývala utilita Bootvis na zjištění průběhu bootování, pro Visty jsem nic takového nenašel. Budu vděčný za jakékoli tipy, reinstal systému je krajní možnost které se chci vyhnout. Díky předem.

Omlouvám se za prodlevu, zase jsem musel letět na skok někam jinam. Díky Vladimíre, trefa do černého. Bylo tam AVG, verze 8.0, a zřejmě si to nějak neporozumělo s Vistou. Zkusím nejnovější instalační soubor. V každém případě bez AVG to naběhlo bleskově, díky moc a posílám :beer:. Označte to prosím jako vyřešené.