Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HD je asi nemocny

Zdravim vsechny ctihodne radce :-)

Pri provozu PC mi neustale pracuje hd, neco jako by porad cetl a zapisoval nejaka data nekam na disk. Mam vetsinou spusteny pouze 2-3 pragramy krome AV a FW (WOW, Operu, ICQ)Pri prepnuti z jenoho programu do druheho dochazi obcas k vytizeni procesoru az na 100 %, po uplnem "nacteni" programu ( coz trva i 2 minuty)se vytizeni ustali na 30-40%.RAM je vytizena na cca 80 %. Takto se to opakuje kdykoli prepnu aplikaci.

Zkontrloloval jsem HD programem HD tune a zde je vysledek, viz obrazek

Neni toto mozny zdroj problemu??
Je nutno poslat HD do vecnzch lovist ??

WIN XP, SP3
1 GB RAM
AMD Athlon 3000+

Za 1.
-zkus STORM test

za 2.
-utilitku, která se jmenuje Test povrchu disku.

Ten program, který jsi použil ty jsem zkusil i já a vypsal naprosto nesmyslné hodnoty...

S.M.A.R.T bych nepodceňoval, zazálohuj si všechna potřebná data, podívej se do Tento počítač - pravým tlačítkem na C:\, vlastnosti a jaký je tam souborový systém, jestli FAT32, NTFS nebo RAW. Pokud RAW tak tam je jediným čistým řešením formát disku a čistá instalace. Zkontroluj také disk utilitou od výrobce, dále scandisk C:\.

Pre istotu urychlene zalohovat data. To nikdy nie je na skodu. HD tune sa kludne moze mylit, ale je lepsie nepokusat osud, takto blizko odovzdavania Bc prac, no nie? :-)

Dalej si zistite (task manager), ktory proces vytazuje pri prepnuti CPU.

Souborovy system je NTFS
kontrola utilitou od vyrobce neodhalila zadnou chybu

co se tyce scandiscu tak ten obcas, kdyz provadim defragmentaci disku a program si ho kontroluje, zahlasi chybu, to je tak jden pokus z 20 a vzdy na C: po nasledne kontrole a oprave pri restartu PC zase bezi dal a nehlasi zadnou chybu

procesor vytetuji pouze aplikace mezi kterymi se prepinam, jinak pri provozu jedne aplikace se disk chova normalne