Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistím funkci RAM?

Poraďte mi, prosím, nějaký prográmek na kontrolu RAM, pokud možno v češtině. PC se mi při spouštění některých programů restartuje, už nevím co s tím. Díky moc.

V cestine neni nic pouzitelne (nechapem co na tom chces v cestine, cislo s poctom najdenych chyb? :) Stiahni si ultimate boot cd, (iso, vypalit z obrazu, a nabootovat PC z toho CD) a potom si najst v menu (niekde v sekcii motherboard tools alebo kde to tam je) program s nazvom memtest resp. memtest86 a spustit. Nechat to bezat 2-3hodiny, sledovat cifru vedla slova Errors, ma byt 0.

Aby si videl preco sa restartuje tak pod Win si v ovl.panely - system - na niektorej karte tam si najdi tlacitko na nastavenia o spusteni, tam zrus "restartovat pri zavaznej chybe" a potom ked nastane chyba tak si pozri na modrej obrazovke presne aka chyba nastala.

Alebo si pozri chybu po restarte v prehliadaci udalosti (ovl.panely - sprava systemu)