Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anketa: máte /či plánujete/ BD pálidlo?

Otazka je snad jasna. Zajimalo by mne, kolika respondentum Poradny tato technologie prirostla k osrdi, kdo planuje nakup, popripade kdo poklada BD za slepou ulicku evoluce. Neberme, prosim, v potaz soucasne ceny medii (ktere jsou brutalni) a drivu. Osobne se hlasovani nezucastnim, palidlo vsak v brzke dobe zakoupit planuju.

Takze:

Uniká mi jediná výhoda tohoto média jako zálohovacího, pokud vycházejí výhodněji externí pevné disky.
Kdyby to bylo plus mínus za stejné peníze, možná bych o tom uvažoval. A spíš jen z toho důvodu, že placka je pořád lehčí, než disk, takže při případném přenosu dat si s sebou můžu vzít jen ta, co potřebuju.

Trochu OT - CZC má teď nějakou akci na BD kombo mechaniku:
[mail_BDLG.jpg]

Jinak "mechaniky na placky" (ať už CD/DVD/BD) jsou vždy trochu pozadu. :-( Jak jsme se rozplývali nad kapacitou CD 700MB, následně 4,7GB DVD nebo dokonce dvojvrstvé 8,5GB DVD. K čemu je kapacita Blu-ray disku 25GB, když pevné disky disponují kapacitou v řádech terabajtů? Pro pohodlné zálohování bez omezování kapacity, rychlosti a pohotovosti opravdu jedině pevný disk.