Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Odesílají se 3 SMS místo jedné

Jeden známý mi vysvětlil proč, když pošlu jednu zprávu u mobilu, tak čítač zpráv zobrazí 3. Pošlu-11 a oplatím za 33 SMS. Prý že stačí jen dotyk o pár sekund podržet a už nabíhají čísla pro záznam.

Známý mi před chvíli vysvětlil, že je to způsobeno používáním háčků, čárek...A já takto posílám zprávy od doby, kdy mobil mám, to je plno let. Tak je mi jasné, že jsem jednou měla až 1600 odeslaných SMS/měs.

Vložil jsem z došlé pošty, slepeno ze dvou e-mailů. O jaký jde telefonní přístroj nevím. (LaKr) (Kráťa)

Jestli používáš háčky a čárky, odesílá se SMS v jiném kódování a místo 160 znaků se vejde do ní jen asi 50. SMS dlouhá 160 znaků se tedy rozloží do tří samostatných SMS. Nepoužívej háčky a čárky (ani jeden v celém textu). Některé telefony mohou mít v nastavení odstranění diakritiky před odesláním.