Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rapidní zhoršení vypálení LCD monitoru

Ahoj, mám 19 palcový LCD monitor Fujitsu Siemens, 5 let starý. Asi před rokem jsem začal vidět známky "vypálení", modří "duchové" na obrazovce, kteří kopírují tapetu plochy. Udělal jsem si na to prezentaci v powerpointu, kde se rychle střídaly všechny barvy (RGB+BW) a po 10 minutách aplikace ozdravné kůry při plném jasu a kontrastu bylo vše v pořádku. V posledním měsíci ale začínám vidět, že se to zhoršuje, ti duchové už jsou docela tmaví a po celé obrazovce. Ani hodinová aplikace těch střídajících se barev nepomáhá. Monitor je připojen přes D-sub 15pin. Je to varovná známka toho, že jde do kytek? Díky za odpovědi.

Pust tam dlhsie nejaku najsilnejsiu bielu, alebo striedanie silnej bielej s ciernou, a daj si ciernu plochu namiesto tapety, nebudes mat take problemy.
P.S. mozes si nastavit aj setric alebo vypinanie monitora po 1minute.
P.S.2 ako mas nastaveny kontrast? (v menu monitora)