Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows Me

Zdar, znama ma starsi pocitac se zakoupenou licenci Win Me, pocitac se chvili nepouzival, ale ted by ho chtela rozbehat jako nahradu psaciho stroje.
Win Me byly nainstalovany, ale v PC bylo spoustu bordelu a PC se tak okolo 10 minut od spusteni seknul. Tudiz jsem tam hodil instalacni medium, protoze na nem nebyl prikaz format, tak jsem dal fdisk, zrusil jediny oddil, znovu si ho vytvoril a pak spustil instalaci, ukazalo to obrazovku, ze je potreba naformatovat, tak jsem naformatoval, potvrdil modrou uvodni obrazovku (neco jako system zahajuje instalaci, prosim vyckejte) a potom naskocila cerna obrazovka s blikajicim kurzorem vlevo nahore. No a dal uz nic. Tak jsem resetoval, najel jsem si do dosu, potom na D: (instalacni medium) a dal setup.exe a zase to same - cerna obrazovka a nic se nedeje, ikdyz jsem to nechal asi 20 minut.
Kde by mohl byt problem ?

Po vykonání všech 3 rad výše silně doporučuji překopírovat
složku W9.x z instalačního CD na HDD a přenést systémové soubory z diskety na HDD.
DOSácké příkazy znáš, jednodušší je nakopírovat třeba na disketu W98 starého Volkova,
stačí jen soubory vc.com a vc.ini. Pak nabootuješ z HDD, přepneš se do složky s WME
a instalaci spustíš z HDD. Kromě mnoha jiných výhod se vyhneš případným potížím
s ROMkou a přepínáním boot sekvence z ROM na HDD během instalace.
Hodně dobré je mít WinME sestavení 3000, starší 2000 a 2500 bych vynechal.
Taky doporučuji zrušit Active Desktop, takže místo tapet JPG zvol tapety v BMP.
Bacha na RAM > 512MB.

Aby ses dostal z diskety na HDD, ne abys formátoval HDD třeba jinde na NTFS.
Jsou free programy, které ti například při ukládání DVD do obrazu ISO zahlásí,
že máš FAT32 a rozdělí ISO obraz na 2 části, pohoda.