Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vista - asociácie programov

V niektorých rogramoch sa dajú nastaviť asociácie na určité typy súborov. Jedná sa napríklad o IrfanView, XnView, MV2Player a podobne. Vo Viste sa tieto asociácie nenastavia, ak je zapnuté UAC. To ozaj nie je jednoduchšia možnosť len vypínať UAC, nastaviť a opätovne zapnúť?

UAC zámerne ani nevypínam, lebo mi to vyhovuje. Nemusím byť ako bežný používateľ a systém mám pod kontrolou. Ale nie je to problém tých programov? Myslím tie asociácie. Lebo, ak program robí niečo v systéme, má stmavnúť obrazovka a vypýtať si povolenie. Toto si nevypýta nič a samozrejme to ani nenastaví. UAC inak funguje správne. Ak by som vypol UAC, tak tie asociácie mi to nastaví (otestované na MV2Player).

Edit: Teraz som doma na XP, ale napadlo ma to, že sa na to opýtam. Najbližšie s tým budem v pondelok.

nie je to problém tých programov? Myslím tie asociácie. Lebo, ak program robí niečo v systéme, má stmavnúť obrazovka a vypýtať si povolenie

UAC není samospasitelný. Normálně se triggeruje jen při spuštění programu, k tomu, aby to udělal za běhu, je nejspíš potřeba nějaké systémové nové API, znám to jen z programů Microsoftu aby si žádaly UAC za běhu. Ale můžu se mýlit tady jen hádám.

Jestli tam nemáš onu ikoku spustit jako admin, tak ti tam všechno rozhodně správně nefunguje.

Nemusím byť ako bežný používateľ a systém mám pod kontrolou

Já mám systém pod kontrolou úplně stejně. To je jen o přístupu.