Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno načítání souborů v CD-ROMce

když vložím do cd-romky vypálený datový disk s instalačními soubory cca 4gb ,tak mi průzkumník na delší dobu zamrzá než se složky se soubory načtou a když kliknu na složku,zamrzne a trvá hodně dlouho než se složka otevře.to samé to udělá u ostatních složek na disku.dělá mi to jen s těmito instal soubory - s hudbou nebo fotkami je to o.k. je to nové pc - a přitom ve starém pc mi to chodí v pohodě.je li nutné nějaké info o pc- dodám

Bývá to v řadičích IDE/ATA/ATAPI, mechanika obvykle visí na sekundárním kanále. Tam si otevřeš okno vlastností (dvojklik nebo pravý myš a Vlastnosti), přepneš se na kartu "Upřesnit nastavení" a mělo by být zvoleno "DMA (je-li k dispozici)" a pod tím by mělo být napsáno třeba "UltraDMA - 4".

u primárního kanálu IDE u zařízení ,,0" aktuální režim přenosu ULTRA DMA 6 , ale pod ní u zařízení ,,1" je aktuální režim přenosu PIO

1. co to kur** děláš za uvozovky? použij normální "počítačové"

2. mít na jednom ide kanálu smíchané zařízení dma a pio není moc skvělé.
a) jestli to můžeš rozhodit na jiný kabel (a pak u dvd nastavit dma režim), udělej to.
b) ještě je možnost v biosu vnutit dvd místo auto raději nějaký udma2 režim, může se pak chytnout i nastavení ve windows a vydrží i po restartu.