Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk 5.1

Co je to zvuk 5.1 ?
Je to něco kvalitního?
Přemýšlím nad koupí zvuk. beden k PC (asi nějaký logitech), a nevím co to je, když to má zvuk 5.1. Je na to potřeba nějaká speciální zvukovka?

Jak to tedy prosím všechno je?

Zvuk 5.1 = šestikanálový zvuk = 2 přední repro + 2 zadní repro + center + subwoofer (basový reproduktor).

K tomu musí být samozřejmě zvukovka, která disponuje tolika výstupy, což jsou dnes prakticky všechny (některé umí třeba i 7.1).

Tak jsem zjistil, že mám desku Fujitsu-Siemens D1961 . Manuál doma nemám, a v googlu moc hledat neumím.

Zadal jsem do něj - D1961 5.1 sound a něco mi vyjelo, ale nejsem si jist :-(

Koukli byste prosím na to? Popř. napištei to, jak jste to našli