Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KVR400X64C3A/1G

Dobrý den,

sehnal jsem si 3 x Kingston DDR 1GB 400HMz (KVR400X64C3A/1G). Bohužel mi ale nefungují na mé desce MSI KT4AVL (MS-6712)ViaKT400A DDR LAN scA bulk.

Můžete mi prosím poradit proč?

Díky

Dle manualu by tri banky obsazene gigovymi moduly fungovat mely. Naskytaji se otazky:

- jsou vsechny moduly funkcni? /otestovat po jednom, v ruznych bankach/
- jsou tve moduly podporovany? /compatibility list/
- neni tvuj BIOS starsi hnedeho uhli? /update/

A hlavne: nemas pretaktovano?

Nejsem žádný počítačový expert, takže prosím krok za krokem pokud to tedy zvládnu sám...

Měl jsem zapojeny 3 x 256Mb (dvě na 400HMz a jednu na 266Mhz), pak jsem koupil z druhé ruky tyto tři gigovky a zapojil jsem nejdřív všechny. To bylo uplně bez reakce a nemohl jsem se odstat ani do BIOSu. Pak jsem zkusil zapojit jen dve gigovky a jednu mojí 256 a vše šlapalo v pohodě. Přesto jsem chtěl ale využít všechny tři, když jsem si je koupil a v Biosu jsem u pamětí všude nastavil AUTO a myslel jsem si, že si je to načte, ale teď už mi to nenačte ani jednu...???

Díky

řekl bych že musíš provést proceduru jménem cmos reset. odpoj napájecí kabel z pc, vedle kulaté 3v baterie na základovce bývá v blízkosti cca do 5cm jumper /takovej vyndávací malej šulínek barevnej akorát do pinzety/ označený cmos reset nebo podobně, ten na chvilku /3vteriny/ přendáš do polohy 1-2 do 2-3 a zase zpátky do původní. pak zapneš kabel dáš tam jednu až dvě ramky a podle mě to najede. viz též manuál.v biosu nastavíš vše znovu včetně datumu,času a rychlostí ram

Asi ta poloha auto v biosu není spolehlivá nebo nejede se třema ramkama.