Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer aspire one - Netbook

Zdravim,

po spuštění netbooku Acer aspire one mi vypíše hlášku - "No bootable device -- insert boot disk and press any key".
Mam k tomu CDčka, ale netbook nemá CD-rom.
Poradí mi někdo, co s tím?

Předem díky.

ten shit vůbec nenachází tvůj pevný či ssd disk.
směle do biosu, musí tam být detekovaný tvůj disk, a zapnout boot z něj.

"PXE-E61: Media test failure, check cable"

těžko říct co má být zapíchnuté na takto označené sběrnici. zkus oddělat dolní kryt, že je ssd/disk připojen.

pokud disk neuvidí, připrav se na 30-denní reklamaci a ztrátu všech dat.

Mám podobný problém s prvním spuštěním netbooku Acer aspire one. Ještě před tím, než byla k netbooku připojena baterie a bylo spuštěno napájení ze sítě, někdo ten netbook zapnul. Poté jsem ihned vložila baterii a dala kabel do zásuvky, aby se začal nabíjet. Nevím, jestli je to právě tím špatným spuštěním, ale vůbec se to nechce nastartovat. Pořád to hlásí: Setup is preparing your computer for first use. Nechala jsem to takhle přes noc a žádná změna, pořád se to načítá. Můžete mi poradit, co s tím? Případně, zda je chyba skutečně v tom špatném prvním spuštění?