Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přeinstalace PC

Dobrý den,
potřebuju poradit po přeinstalaci Windows:
1)v PC mám ted jen jeden disk C,kde jsem udělala chybu?že tam nemám i D?jak tam byl prázdný oddíl tak jsem měla přidat ještě jeden?a je nutný i disk D?nebo tam můžu mít jen disk C?
2)mám zakoupený Windows a při přeinstalaci jsem zadala klíč vše v pořádku ale pak to napsalo,že to potřebuje aktivaci Windows jinak za 30 dnů skončí zkušební verze.Dala jsem aktivovat ale napsalo mi to,že NELZE NAVÁZAT PŘIPOJENÍ K AKTIVAČNÍMU SERVERU.Co s tim?připojení na internet mám.

Díky moc za rady
Změna kategorie, původně: Software (karel)

1) Chybu jsi udělala při instalaci Winů, kde se to dá nastavit. To je snad na tobě, koli khceš disků, a jestli při každé přeinstalaci chceš ztácet všehcna data, ne?

2)Anom aktivovat to doopravdy musíš

1) chyba byla v instalaci da se i opravit ovladaci panely-nastroje pro spravu-správa počítače-úložiště-jednotky místních disku . tam najdeš šedě označeno vyplé místo tak ho naformátuj. (hlavně ne ten oddíl na kterým máš windows!)

2)aktivace se může i provést prostřednictvím telefonu když daš telefonickou aktivaci ozve se microsoft. Tam jim na telefonu zadáš čísla co jsou na obrazovce a je to...

Kolik těch disků (hardisků) jste v PC před instalací měla?
1. pokud těch hardisků máte víc, (většině stačí dva), ale může jich být víc (takové plechové krabičky uvnitř počítače) a oni teď nejdou vidět, tak těch příčin může být víc.....odpojený kabel apod.
2. pravděpodobnější: pokud jste měla jen jeden hardisk (jedna plechová krabička uvnitř počítače) rozdělený na více oddílů, tak jste je při instalaci zapomněla vytvořit a nechala jste si jen jeden oddíl (s maximální velikostí).

dá se z toho vybruslit jedině pomocí programu na vytvoření další partition (to není problém např. Partition manager apod.) což bych vám ale s vašimi znalostmi nedoporučoval, ale pokud máte známého který se trochu vyzná tak není problém a dělá se to.

Ale pokud ne a ten další oddíl jste zanechala, tak jak psali kolegové výše by ve správci byl ten další oddíl vidět ale byl by zašedlý = neaktivní.

a s tou aktivací klidně počkejte než si dáte toto dopořádku......možná budete znovu reinstalovat
:o)