Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# framework 1.0

Zdravim, delam aplikaci a zakaznik chce, aby aplikace sla na vsech PC co maji windows XP. Chtel bych si tedy ujasnit:

1)Aplikace musi byt psana na framework 1.0
2)Muj vyvojarsky program podporuje frameworky 2.0 a vise, jak mam tedy udelat aby podporoval i 1.0

Dekuji

Prečo by mala byť aplikácia písaná pre .NET Framework 1.0? .NET Framework 2.0 funguje na Windows XP bez problémov.

Nevidím dôvod obmedzovať sa na 1.0. Keď už nie 2.0, tak minimálne 1.1 (nad verziou 1.0 by som ani nerozmýšľal). Každopádne písať novú .NET aplikáciu v niečom staršom ako .NET 2.0 už príliš nedáva zmysel.

S tym je ale trochu problem. Musel by pouzit iny installer, nie visual studio deployment.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa301507(V S.71).aspx

Installers built using Visual Studio deployment also require the .NET Framework; therefore, you cannot install the .NET Framework as part of a deployment project.

a navyse "Although it cannot be distributed" - neviem ci tam nie su nejake licencne zadrhele v tom redistribuovani frameworku..
P.S. ale asi je to mozne redistribuovat
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/xak0tsbd.a spx

You can manually launch and install the .NET Framework on a computer, install it across a network using an electronic software distribution tool, or launch and install it as part of the setup program for a .NET Framework application.

ale pozriet si preistotu poriadne EULA a redist.txt u frameworku...

P.S. srat sa s tym to je jak nejaky novodoby C# masochizmus :-)

Na tom prvom odkaze je ešte aj:

By default, the user will see a dialog box that gives him the choice of going to a Microsoft Web site to download the .NET Framework.

Možno to bude stačiť.

Keďže nepoznáme ani cieľovú skupinu a ani zákazníka, tak sa nedá povedať, že aké úsilie bude potrebné pre inštaláciu, ktorá vyhovuje požiadavkám. Niekomu to stačí napísať do inštalačnej príručky a pre sliepky sa to musí spraviť tak, aby stačilo iba nasypať zrno na Enter.

Takze kdyz si vytvorim (.NET Framework as part of a deployment project.) - Setup project ve visual studiu tak bych si tam nekde mel najit, aby si pri sputeni zjistilo jestli je na danem PC netframework. Pokud neni, tak to odkaze uzivatele na stranky microsoftu kde si prislusny framework stahne.