Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má smysl pokoušet se o opravu systému, nebo rovnou přeinstalovat ?

Zdravím všechny rádce. Navštívil mě dceřin přítel s NTB (WIN XP SP3). Problém - každých 20 minut modrá smrt. Účty administrátorské, všechny bez hesla. Antivir aktualizovaný někdy před půl rokem, navíc ani nejde plně odinstalovat - zůstává v registru. Dle kódu jsem vygoolil že se jedná o virus. Jiný antivir nelze nainstalovat, instalátor hlásí, že nelze spustit službu (nepíše jakou). Zkusil jsem tedy ESET Online Scanner RC v nouzovém režimu. Výsledek neuvěřitelný - cca 193 trojanů a jiných prevítů. K nahlédnutí v příloze. Viry sice byly odstraněny, modrá smrt se již neobjevila, vše zdánlivě funguje normálně. Ale nejdou spustit téměř žádné systémové nástroje, jako - CMD, REGEDIT, CONTROL USERPASSWORDS2, CHKDSK a další. Ovladače se mi podařilo zachránit a zdá se, že jsou funkční. OS se jeví jako legální. Server Microsoft-u nehlásí nelegálnost. Na NTB ale chybí nálepka s „Product Key“. Takže jsem bezradný. Kupovat nový OS se mi ale opravdu nechce. Poradí prosím někdo co s tím ?

Opět se mi potvrzuje moje teorie, že je lepší být za blbýho než za blbce. Na jakékoliv dotazy na odvirování, přeinstalaci... atd ze stran lidí, kteří mě neznají z práce, odpovídám s úsměvem, že tomu nerozumím. Pokud trvají pochybnosti ("Ale ty přece děláš v tom ajtý...), vysvětluji, že dělám v ajtý, ale něco jiného.

Na tohle bych absolutně neměl nervy.