Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook: Asus alebo HP ?

Prosím ctené osadenstvo pri výbere notebooku na splátky pre známeho - akcia ORANGE:
1. asus
2. hp

Keď odmyslím značku a že jeden je Intel a druhý AMD, jeden má grafickú kartu ATI a druhý NVidia, všimol som si ešte rozdiel
wifi: b/g(HP) g/n(Asus), resp. Gigabit Ethernet pri Asuse by som asi viac ocenil.

Notebook bude určený na prácu v teréne! a nie na zábavu.... Na výber má známy iba tieto možnosti, preto nepíšte nech si kúpi niečo iné.

Ak máte postrehy, prípadne skúsenosti s jedným alebo druhým prosím zahlasujte v ankete.

Ďakujem.

Také jsem pro HP, ač jsou oba relativně nevhodné pro onen cíl, na který jej chce známý využívat.

1) Šasi bude mít lehce, ale nijak zásadně, plus u HP (v terénu se přitom ocení prvořadě materiál šasi a vnitřní konstrukce).

2) V terénu může lesklý display (u obou), zvláště za slunce, nepěkně pozlobit svými odlesky/špatnou čitelností.

3) Klávesnice je mi osobně příjemnější u HP (měl jsem v ruce obě kastly), ale kdo moc nepíše, je mu to fuk - lépe řečeno - na obou jde v pohodě psát.

4) 1 GB RAM je v případě Visty, i když tady Basic, nutné zlo, ani nechci říkat minimum, ač s jistým kompromisem v mysli použitelné. Na náročnější aplikace na RAM to nebude rozhodně "hbité". Na pouze prohlížení netu nebo zápis do wordu to jde.

Procesory jsou v obou případech naprostý low-end, co k tomu říci... Vlastně bod 1 a 2 jsou vzhledem k použití "terén" již samy výmluvné.