Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpomalení internetu

Zdravím,vcera jsem si stahoval nejake mp3 do pocitace a kdyz jsem dostahoval tak mi eset smart 3 napsal ze je v tom vir tak jsem to odstanil,ale od te doby mam zpomalene reakce internetu,pomalu se nacita,a kdyz si chci pustit nejakou MMORPG hru pres internet tak ji vetsinou nepustim :( ,zkousel jsem snad vsechny zname antispamy a antiviry(ad-aware,superantispyware,eset smart 3,terminator atd.) ale bez uspechu :( muzete mi nekdo prosim poradit co s tim?predem dekuji

win xp sp2

Priamo vir myslim nie, ale vyskakovaci link na akoze kodek, ak to clovek stiahne tak az vtedy taha vir. A keby prehraval tie mp3 vo winampe tak mu predpokladam nic nevyskoci, ani by taku wma mp3 predpokladam neprehral. Mal by napisat co presne tam robil a co mu to presne vypisalo (alebo aspon pri akej akcii mu to vypisalo, pri stahovani (coho?) alebo prehravani alebo kedy)

no ten den sem toho stahoval hodne i nejake programy a demoverze her a pisnicky,no eset mi napsal nejakou chybu tak jsem dal odstanit ale nekoukal jsem co presne mozn ato nemuselo byt tou mp3 nebo wma ale ukazal mi to po stahnuti muziky :(

vir či spyware nebyl v mp3, ty jsi mazal zbytečně. ale mnohé stránky poskytují vlastní downloader - a ten přímo instaluje spyware nebo viry.
také mohou být různé odkazy podvržené, a místo/kromě stažení hudby odklikneš i nějaký skript, který do tvého děravého a nezabezpečeného pc nainstaluje cokoli.
nebo člověk hledá nějaký kodek, a čtvrtý odkaz na google ho přivede na stránku s podvodným "antivirem 2009".

kdybys stahoval hudbu pod normálním bezpečným user účtem, tak by se ti to nestalo. máš nějaké vysvětlení, proč lezeš na net a stahuješ jako administrátor? to máte nějakou soutěž o co nejrychleji nakažený počítač?

chceš radu? hledej process explorer, upm nebo jednodušší starter, navíc tě to hledání bude bavit.
nebo příště aspoň čti hlášky antiviru, a vem taky na vědomí, že už několik let je častější nákazou spyware, se kterým antiviry trochu zaspaly.
a nakonec si pro internet (a prevenci zavirování z flashek a ze sítě) nastav omezený účet.

..jako bych melouny na zeď házel..