Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze zformátovat harddisk?

Zdravím.Známému spadnul systém(XP) na noťasu a nejde zformátovat hdd.Formátování se rozjede,ale strašně pomalu-nějakejch 30 % za 3 hoďky a to má 40 Gb disk.A pak vyskočí hláška,že je zřejmě poškozenej hdd.Tak jestli rovnou odnést do servisu,nebo co s tím?Díky.

Vytiahnut HDD a pripojit ho ako slave do ineho PC. Skusit naformatovat tam. Alebo je tu este moznost vypalit iso GParted a skusit ho formatovat tam.

Je to hadr v noťasu.A japak s tím programem?

Zkus ho znovu rozdelit (smaznout a zalozit partisny, nejlepe jine velikosti, nez byly puvodni) a az potom formatovat.

Jak ho rozdělit a to ostatní,nikdy jsem to nedělal?

MM... - a tím každým druhým občanem, myslíš koho?
Jo, teď mě to došlo - každý druhý občan zdejší Poradny.
No vidíš, a já n.př. patřím ke každému prvnímu občanu.
Ale z toho si nic nedělej - já taky dělím lidi na 2 skupiny.
Ta první má záda u prd..e, a já patřím k té druhé, která má záda v prd..i.

Kazdy druhy obcan uz niekedy instaloval Windows, a vie kde sa tam vytvara oddiel a formatuje. A kazdy prvy obcan sa v tom nevrta a da to urobit niekomu kto to vie. Tiez by si nechcel keby sa v tvojich zadach vrtal kazdy prvy obcan, ale das to robit obcanovi ktory to vie.
Alebo si skus nabootovat z instalacneho CD Win a uvidis kde sa robia oddiely a formatuje.

P.S. inac tvoj problem je na 90% nejaky HW problem s HDD takze najlepsie bude rovno ten servis. (to znovurozdelenie disku by bolo len na overenie ze je to HW problem)