Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílení Vista & Xp

Zdravim, mam potize s cistou preinstalaci Visty. nez k tomu doslo vsechno slapalo dobre. Pouzivam sdileni pres krizovy kabel jen k obcasne synchronizaci pracovniho notebooku s pocitacem. pocitac jsem ted vycistil ale nemuzu se z Visty dostat do notebooku (Xp). pokud spojim notebook s pc, jede jak sdileni tak internet pres sdileni ale jen z hlediska notebooku. Z visty se nemuzu dostat do notebooku a Vista mi hlasi ze dane umisteni v siti neexistuje. Pritom sitovka hlasi pripojeno. Ani pozadani presne ip adresy notebooku nic. Ping jede obema smery, na notebooku je nastavene opravnene sdileni ale jedna slozka je nastevana na everyone. Pokud dam zjistovani siti, hledani pocitacu, vse opet funguje ale nenajde mi notebook.

Notebook: xp prof. - aktualizovany
Sestava - vista bussines - nova instalace - aktualizovany

vista : 1: DHCP internet
2: 192.168.0.1:255.255.255.0

xp: 1: dhcp / nebo 192.168.0.xxx:255.255.255.0:192.168.0.1

je mozne ze diky ciste instalaci visty a jeste ne uplne instalaci vsech aktualizaci nemuze vista najit notebook s OS xp ?...

vo viste si v sprave sieti zapni "zistovanie okolitych sieti" ci jak sa to vola, a nastav rucne IP adresu inu ako na XP (t.j. 192.168.0.2 a nie .1). Na XP nastav rucne 192.168.0.1. DHCP server nemas ked to prepajas krizenym kablom.

A skontroluj ze mas na oboch nastavenu rovnaku pracovnu skupinu a rozny nazov PC (v XP v ovl.panely - system, na viste asi tiez tam)

nejdřív si najdi jaké verze windows používáš. u profi apod. ještě rozhoduje, zda je zaškrtnuto "zjednodušené sdílení". (obrázek s nastavením se dá vygooglit)

normální sdílení v profi: při připojení se ověřuješ u vzdáleného pc jeho jménem+heslem.
rozumně bezpečné, vhodné pro dávku příkazů z příkazové řádky, při nepřipojení to vypíše chybu.

klikací zjednodušené sdílení (home ani jiné nezná). připojí se kdokoli. heslo neověřuje = dost nebezpečné. při chybě vypisuje matoucí chybové hlášení, bo výrobce je vůl.
home default neobsahují nástroj pro sledování/nastavení uživatelských práv, tím pádem nemůžeš volit kdo bude mát jaká práva na tebou sdíleném home disku. home je málo zabezpečený odpad.

takže si ujasni co máš za wirdows a jak nastavené.

klikací zjednodušené sdílení (home ani jiné nezná). připojí se kdokoli. heslo neověřuje = dost nebezpečné.

to je dost zavadzajuce tvrdenie, pretoze sa prihlasi sice ktokolvek ale ako guest a guest nema prakticky nijake prava, takze ak by som aj ziskal heslo admina a chcel by som to zneuzit tak bohuzial mam smolu

administratorske zdielanie nemozes v pripade zjednoduseneho zdielania pouzit, pretoze system je vtedy v rezime forceguest a nech sa prihlasujes akokolvek, system ta vzdy prihlasi ako guesta, takze na admin shares nemas pravo, preto je zjednodusene zdielanie bezpecnejsie ako klasicky model, samozrejme odhliadnuc od toho, ze k zdielanym datam sa dostane kazdy ale system ako taky je menej zranitelny

Na počítačích s operačním systémem Windows XP Professional, který není připojen do domény, jsou standardně všechna příchozí síťová připojení nucena využívat učet Host (Guest), tzv. ForceGuest. To znamená, že každé příchozí síťové připojení, i když je poskytnuto uživatelské jméno a heslo, má oprávnění pouze na úrovni Host (Guest).

cs

nejsem zadna lama, psal jsem ze pocitace na sebe vidi, sdileny internet jede, dokonce z xp vidim sdilene soubory ve viste ale vista nevidi pocitac s xp... krom pingu se do pocitace s xp nedostanu ani \\jmeno ani \\ip. Mam nastavene rozsirene sdileni na obou pocitacich, vymezena prava pro sdilene slozky. Vista mi nehlasi "nemate dostatecne opravneni", ale "umisteni v siti neexistuje". Pokud jsi dam v xp vypsat pocitace v siti, najde to mou skupinu s dvema pc. Vista ani ranu. Nasel jsem nekde clanek o tom ze visty vyzaduji specialni zabezpeceni ktere xp-cka nemaji. Dobre je mozne ho doinstalovat. Ale to nevysvetluje to proc pred reinstalaci visty vsechno slapalo. Pokud by to opravdu bylo tim chybejicim zabezpecenim na Xp. proc bezi sdileny internet, ktery poskytuje vista....

Resil jsem neco podobne. Vista sice ping na XP umoznila, ale v zadnem pripade jsem se ani pri vypnutem ani odinstalovanem FW na obou pc na XP nedostal. Minimalne tyden jsem zkousel ruzne navody od ruznych lidi a nic nepomohlo, az na jednoho cloveka z ruskeho fora. Treba ti to pomuze. Mne to pomohlo. Nastav na XP v registrech hodnotu IRPStackSize na tusim vyssi a pokud ji tam nemas, tak ji vytvor. Uz si nepamatuju clanek na MS webu kde a jak se to delalo, ale najdes to tady v historii,. Myslim, ze jsem to reseni sem pak daval, i kdyz jsem byl trosku pro smich. Jak rikam, muj problem to vyresilo. Hodnotu jsem nastavil o neco vyssi, nez doporucuji na MS webu a okamzite sdileni zacalo fungovat i pri zapnutych FW v obou smerech.
Mozna to byl tento clanek cs

noo tak bohuzel ani todle nepomohlo... IRPStack tam ani nebyl, pred case mjsem zkousel na notebooku, slavne programky na cisteni registru, je mozne ze tradicne delaji to co nemaj a smazaly plno uzitecnych veci, ale co... No, stejne problem nevyresen a nevim jestli by to v tomhle pripade bylo neco s registry, protoze nejde se dostat ani sam na sebe...

No a zkousel jsi ho tam vytvorit? Sorry, ze se tam blbe ptam, ale ja ho tam taky nemel. Jenze ja tomu nerozumim, ale i presto jsem se pokusil ho tam vytvorit a fungovalo to (samozrejme ho vytvorit jen na XP). Jinak muzes jeste zkusit instalaci te potvory, o ktere jsem psal v tom mem prispevku tady. Bylo to neco jako topologie linkove vrstvy nebo neco takoveho, ale uz vubec nevim jak se to jmenovalo. Ty bys mohl vedet o cem mluvim. To jsem tehdy nekde nasel a nekomu to taky pomohlo, musi se to instalovat a musi to byt na obou PC. Tohle mne ale tehdy nepomohlo. Jenze tonouci se stebla chyta a tak jsem zkousel tehdy vse. Da se to tusim overit ve vlastnostech sitoveho pripojeni, jestli to mas nainstalovane.

uz fakt pomalu chytam nerva... tak jsem doinstaloval na xp LLTD a jo pres vistu muzu sestavit mapu site, dokonce mi to ukaze oba dva pocitace ...hura... no nic na tom ze pokud v blbem pruzkumniku napisu \\notebook nebo \\ip tak ani ranu ze prej to neexistuje...

psal jsem ze pocitace na sebe vidi, sdileny internet jede, dokonce z xp vidim sdilene soubory ve viste ale vista nevidi pocitac s xp... krom pingu se do pocitace s xp nedostanu ani \\jmeno ani \\ip.

pleteš si sdílení souborů - které ti nefunguje, s nastavením sítě které je v pořádku.
internet ti jde proto, že máš dobře nastavené adresy brány a dns - proto funguje ping, se sdílením souborů to nemá nic společného.

pro zajímavost - jak máš zapojené oba pc? každý zvlášť k routeru, anebo v jistých kruzích oblíbenou zrůdnost "sdílení internetového připojení"?
(ne)funkčností čehokoliv v tomto zapojení se vůbec nehodlám zabývat.

výjimky pro sdílení souborů máš na firewallech povolené?

podotykam ze firewall je vypnuty

na vistě? na obou pc? odpověď "umisteni v siti neexistuje" by odpovídala nepovolené výjimce sdílení souborů a tiskáren na firewallu sdílících xp.
(stejně tak když položíš dotaz na nefunkční sdílení, a neuvedeš rovnou verzi systémů ani jaký typ sdílení je povolený, člověka moc nebaví posté pokládat upřesňující dotazy)

A nech sem napise aj ake ma IP (na vsetkych) sietovkach (kompletny vypis z ipconfig /all), ptz u ping IP nemoze vediet ci pinguje druhy PC alebo nejaky router na druhej sieti - keby nahodou mali obe sietovky IP z rozsahu 192.168.0.X, uz som sa na to pytal, reakcia nebola ziadna, resp. ze "neni lama" :) (no, to nech radsej kazdy zhodnoti sam)

jake mam systemy jsem popsal, jake ip taky, tolikrat to bezelo bez problemy a hold neco se tomu nelibi... zaprisahal jsem ze tu uz nenapisu a stejne jsem odolal a porad ti sami se stejnym sarkasmem...
sorry ale podle dotazu mi odpovidat stylem zkontroluj si ip, skupinu, firewall mi prijde trochu smesne...

až teď jsem si všim že typ os je v dotazu uveden. to že tam nebyl typ sdílení je ale smůla.
taky až teď vidím že jsou v dotazu 2 síťovky a dvě konfigurace - mohlo mě hned napadnout že jde o prasárnu se sdílením internetu - to si pořeš sám.
až tě to přestane bavit, si zapoj normální síť.
k nastavení visty žádný komentář nemám, já ten wow shit neznám.
ve sdílení internetového (přesněji: síťového) připojení přece jen může být nějaký problém, ale to by se snad ukázalo až po výpisu konfigurace. (nevím jestli už to servicepack odstranil, kombinace protokolu ipv6 a dhcp dělala problém. ipv6 odinstaluj, bývá default)

a přestože si pleteš sdílení internetu se sdílením disků, neobtěžuješ se zjistit jak je na tom nastavení firewallu xp, dál už není co řešit.

Nikde si nenapisal ake mas IP (hlavne to aku dostavas od toho "DHCP internet".
A ked mas IP tak ako si to napisal do otazky, tak uz aj to mas zle.

Nevies to vyriesit ptz a) mas IQ<0 b) neodpovedas faktami na ziaden dotaz len furt pises nezmysel ze mas vsetko dobre. Keby si mal vsetko dobre tak by to fungovalo. Siet krizenym kablom vista<->XP som mal nakonfigurovanu za minutu, nie su v tom ziadne kuzla, len treba urobit to co uz tu bolo pisane.

co je na ni zle?... hlavni pc ma svou ip a masku, pocitac k pripojeni ma ip v ramci site ip hlavniho pocitace a pripojuje se pres branu hlavniho pocitace.... no ale to je stejne jedno.. nebylo to o nastaveni ale opravneni, pri instalaci visty jsem zapomel naformatovat hlavni disk, tudiz visyt automaticky zalohovaly starou vistu na dalsi volny disk, hlavni prava byla tedy na starsi verzi visty, kterou jsem naformatoval... proto to neopravnene pripojeni do jinych siti a pocitacu...